Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Güneş:

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Mersin’in her yönüyle spor yapmaya hazır bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Mersin kampçılık anlamında Türkiye’de en çok kampı olan bir ilimizdir. Kampın yanında hem tesisleşme hemde spor alt yapısı gelişmiş bu ilimizde ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yapmak istiyoruz. Milli takımlarımızı kentimizde görmek istiyoruz. Bunun içinde sürekli davet ediyoruz. İnşallah milli takımlarımızı Mersin’de ağırlamayı sürdüreceğiz” dedi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Geçtiğimiz ay Mersin’e atanan Güneş, İHA muhabirlerini makamında ağırladı. Geldiği günden beri yaptıkları ve önümüzdeki dönemde yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler veren Güneş, Mersin’i bir spor kenti yapmak için çalışacaklarını söyledi. Mersin’in her yönüyle spor yapmaya hazır bir şehir olduğuna dikkat çeken Güneş, kentin tesisleşme anlamında Türkiye’nin nüfusa göre birinci sırada olan ili olduğunu dile getirdi. Akdeniz Oyunları vesilesiyle yapılmış çok güzel tesislerin olduğunu kaydeden Güneş, “Bir atış poligonumuz Avrupa’da birinci, dünyada ikinci büyük tesis. Bunun gibi birçok tesisimiz var. Tabi ki bu süreç içerisinde tesislerimizde bir takım eksiklikler ortaya çıkmıştır. Özellikle Aralık ayında tüm şehri etkileyen sel felaketinde bizim bazı tesislerimizde sıkıntılar oluşmuştur. Şimdi onların tespitlerini yaptık, keşif aşamasındayız. İnşallah yakın zamanda ihaleye çıkıp, yeni sezona bu tesislerimizi güzel, hijyenik bir ortamda hazırlayacağız” şeklinde konuştu.

  “Talep eden her çocuğumuza yaz boyunca spor yaptıracağız”
  Bu yaz sezonunda da spor etkinliklerinin devam edeceğini vurgulayan Güneş, “Mersin ilimiz hem tesisleşme hemde spor alt yapısından gerçekten gelişmiş bir ilimiz. Kulüpleşme anlamında ciddi kulüpler var. Vatandaşlarımız spora ve sporcu çocuklarına alaka gösteriyorlar. Böyle bir imkanı bizde iyi bir şekilde planlayıp Türk sporuna en iyi şekilde sporcuları nasıl aktarabiliriz, nasıl hareketlendiririz çabasını göstereceğiz. Bununla ilgili planlamamızı yaptık. Bu sene yaz okulları dediğimiz Bakanlığımızın Türkiye genelinde uyguladığı faaliyetler var. Bu faaliyetler kapsamında bütün tesislerimiz dolu dolu geçecek. Hatta bazı branşlardan bize tesis istediği bile geliyor. Çok büyük bir talep var. Talep eden her çocuğumuza yaz boyunca spor yaptıracağız. Gerekirse açık sahaları dahil kullanacağız ve bu çocuklarımızı arzu ettiği spor branşından mahrum bırakmayacağız” diye konuştu.

  “Milli takımlarımızı Mersin’de ağırlamayı sürdüreceğiz”
  Tesislerin sadece il anlamında kullanılmayacağına dikkat çeken Güneş, “Bu tesisler ulusal ve uluslararası birçok etkinliklere ev sahipliği yapacak. Birçok federasyon başkanımızla diyaloğa geçtik. Hatta birkaç federasyonumuzla da mutabık kaldık, önümüzdeki yıl ilimize inşallah çok ciddi organizasyonlar gelecek. Bu organizasyonlar 100, 200 kişilik organizasyonlar değil. Hatta bir tanesi çok önemli. 4 bin, 4 bin 500 kişilik 10 gün sürecek bir organizasyon. Bunun gibi birçok branşta da federasyon başkanlarımızla görüştük, inşallah bu tür organizasyonları ilimize getireceğiz. Ayrıca milli takımlarımızı da sürekli buraya davet ediyoruz. Kamplarımızı aktif olarak kullandırmak istiyoruz. Şu anda İşitme Engelliler Badminton Takımı kampta. Geçen haftalarda Bedensel Engelliler yelken kampı ilimizde yapıldı. Yine Görme Engelliler kampı ilimizde yapıldı. Yine Atıcılık Milli Takım kampı yine burada yapıldı. Bunlara devam edeceğiz. Milli takımlarımızı Mersin’de ağırlamayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

  “Futbol takımlarıyla ilgili farklı bir çalışma yürütüyoruz”
  Takımlar için Mersin’de güzel kamp yerlerinin bulunduğunun altını çizen Güneş, “Mesela voleybolda 1000 kişilik salonumuz var ki gerçekten standardı yüksek bir salon. Servet Tazegül Spor Salonu Türkiye’de sayılı salonlardan. Bunlarla ilgili zaten görüşmelerimiz sürüyor. Futbol takımlarıyla ilgili olarak da farklı bir çalışma yürütüyoruz. Bizim burada biraz fiyatlar pahalı geliyor. Onla ilgili çalışmalar yapılıyor. Burası güzel bir şehir olduğunu, tesislerin çok iyi olduğunu takımlarımıza hep söylüyoruz, gösteriyoruz. Önümüzdeki dönemlerde güzel faaliyetlerin kentimizde olacağına inanıyoruz. Mersin ilimiz kampçılık anlamında Türkiye’de en fazla kampı olan, kampların da şu anda yüzde 50’ye yakınını kullanan bir şehrimiz. Ayrıca bu yıl Kapızlı kamplarından 6’sının modernizasyonunu yapıyoruz. Bir yıl sonra Silifke’deki kampımız çok modern bir kamp haline gelecek. Bura bittikten sonrada 23 Nisan Tesislerimizi tadilata alacağız” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan
  Sıradaki Haber BAŞKAN TUNCER DEPREMDE AİLESİNİ KAYBEDEN ÖĞRENCİLERLE MORAL ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU