Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ekmen: “Taşucu üzerinden yapılan canlı hayvan taşımacılığı için başka bir liman tercih edilmelidir”

  DEVA Partisi Genel Başkan

  DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yaparak Silifke Taşucu Limanı üzerinden yapılan canlı hayvan taşımacılığını ve bunun çevreye verdiği rahatsızlığı eleştirdi.

  “Taşucu üzerinden yapılan canlı hayvan taşımacılığı için başka bir liman tercih edilmelidir”
  Mersin Milletvekili Ekmen, TBMM Genel Kurulu’nda Taşucu’nun bölge açısından önemine dikkat çekerek, yapılan yanlıştan dönülmesi gerektiğini şu sözlerle ifade etti:
  “Sayın Başkanım, yüzen ahır olarak ifade edilen ve binlerce canlı hayvan taşıyan gemiler bir süredir Mersin Silifke Taşucu Limanı’na yanaşmaktadır Taşucu kendisi ve çevresiyle nadide bir turizm bölgesi olup özel çevre koruma alanlarının tam da ortasındadır. Aynı şekilde, uluslararası sözleşmelerle korunan Göksu Deltası da bu Taşucu Limanı’ndaki taşımadan etkilenmektedir. Çevreci vatandaşlarımızın ifadesiyle bu canlı hayvan taşımacılığı nedeniyle bölge dev bir ahır kokusuna mahkûm edilmiştir. İnsanlar Taşucu’nda maskeyle denize girmek zorunda kalmıştır. Çevre ve Tarım Bakanlıklarından talebimiz, Taşucu Limanı’na yapılan canlı hayvan taşımacılığı için başka bir ikame liman tesis edilmesi ve bu taşımacılığın gerek koku gerekse de deniz kirliliği nedeniyle Mersin’in bu nadide bölgesine verdiği zararın önüne geçilmesi gerekmektedir.”