24 Mayıs 2024

GENÇ KALEM: METEHAN KILINÇ: NE KANDİL DAĞI, NE DOMUZ BAĞI!

0
Evet, ne Kandil Dağı, ne de Domuz Bağı!
Ama Koltuğa Göre Değişir!
14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin görüldüğü üzere kilit ismi hiç kuşkusuz ATA ittifakının cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan olmuştu.
Başta çok bilinmese de iyi bir kampanya yürütmüş ve Türk milliyetçilerini kendince adaysız bırakmamıştı.
Aldığı yüzde beşlik oy ile seçimin kilit ismi olmuş,
22 mayısa kadar olan süreçte hem cumhur ittifakı hemde millet ittifakı ile görüşmüştü.
Sonunda 22 mayıs akşamı yapmış olduğu açıklamada cumhur ittifakının adayı şuanki cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı destekleyeceğini açıkladı. Oğan bu açıklamadan hemen sonra sosyal medyaya büyük bir linç yemiş, yemediği hakaret kalmamıştı!
Bazı sosyal medya kullacıları Oğan’ın Oğuzhan Uğur’un yaptığı mevzular açık mikrofonda kendisine gelen, “Devlet Bahçeli karşınızda olsa ne söylerdiniz?” sorusuna,
“Türk bayrağındaki Türk isminden rahatsız olan Hüda Par ile Türk milliyetçileri nasıl bir araya gelebilir?” şeklinde cevap verdiği kesidi paylaşmış ve Oğan’a ağır eleştirilerde bulundu.
Oğan’ın bu açıklamasıyla ilgili Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ şöyle bir twit attı: “Sayın Sinan Oğan’ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir. Bu açıklama Zafer Partisi’ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır.
Zafer Partisi adına açıklama saat 11.00’de benim tarafımdan yapılacaktır.” Özdağ saat 11.00’de yaptığı açıklamada bir sonraki günü işaret ederek Kemal Kılıçdaroğlu ile açıklama yapacaklarını bildirdi.
Peki size soruyorum.
Sizce Sinan Oğan’ın bu açıklaması ile seçimleri Erdoğan’ın kazanmasını sağlayabilir mi?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir