Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Esnaf bir bir kepenk kapatıyor

  Çarşı esnafı bir bir kepenk kapatıyor, kentte işsizlik büyüyor.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Turan DAL

  Ekonomik kriz Mersin esnafının ensesinde. Ülke ekonomisinin uzun süredir içerisinde bulunduğu ekonomik darboğaz, Mersin’de esnafları yuttu.
  Her sokak başında göze çarpan boşaltılmış kilitli dükkanlar, işsizlik oranlarının kabarmasına da davetiye çıkarıyor. Bir bir kapanan işyerleri halkı işsizlik dalgasına sürüklerken, aynı şekilde bir umutsuzluk rüzgarına da teslim ediyor. Halk sona eren referandum sürecinin ardından artık ekonomik bir büyümenin gerekliliğini vurguluyor.

  Kentte yaşanan bu ciddi sıkıntının daha da artmasından endişe duyan esnaflar, kan ağladıklarını belirterek bu yaranın bir an önce iyileştirilmesi gerektiği talebinde bulundu.

  ‘’GİDİŞATTAN HİÇ MEMNUN DEĞİLİZ’’

  Küçük esnafın tükenişin eşiğine geldiğini ifade eden bir başka esnaf Hüseyin Durak, ‘’40 yıldır, ikinci el beyaz eşya satıyorum. Siftahsız dükkan kapattığım günler çoğaldı. İnsanların alım gücü azaldı. Çünkü ülkede fazla dillendirilmese de bir ekonomik kriz yaşanıyor. Bugün esnaflar işyerlerini kapatıp gidiyorlar. Ve bu süreç gün geçtikçe artıyor. Gidişattan hiç memnun değiliz’’ dedi.

  ‘’BİR BİR DÖKÜLMEYE BAŞLADIK’’
  Zafer Çarşısı’nda uzun yıllar işyeri işleten Mahir Kaya, 5 yıldır bir kriz yaşandığını ve yaşanan krizden kaynaklı bir bir dökülmeye başladıklarını aktardı. İşlerin büyük oranda azaldığının altını çizen Kaya, bu durumu Dolar ve Euro’nun yükselmesine bağladı. Aldıkları ürünlerin maliyetinin Dolar ve Euro’ya endeksli olmasından arttığını dile getiren Kaya, kar edemeden ürünlerini satmak zorunda kaldıklarını söyledi.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı