Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ACİL SERVİSTE SKANDAL ”ELASTİK BANDAJ BULAMADILAR”

  Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastahanesinde akıl almaz bir olay yaşandı. Ayak bileğinin şişmesi sonucu acil servise başvuran bir hasta, 5 saat bekletildikten sonra hastahanede elastik bandaj bulunmaması müdahale edilmeden geri gönderildi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  21.05.2017 akşam saat altı dolaylarında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastahanesi acil servisine ayak bileği şişmesi şikayeti ile başvuran D.Ç., ortopedi doktorunun bulunmaması üzerine herhangi bir müdahale edilmeden yaklaşık 5 saat bekletildi. Konu ile açıklama yapan D.Ç. açıklamasında; ” Saat 6’da hastahaneye geldim, acil servis doktoru ayak bileğime baktıktan sonra beni ortopedi odasına gönderdi. Ortopedi odasına gittiğimde ortopedi doktorunun olmadığını söylediler. Tekrar acil servis doktorunun yanına döndüm, Ortopedi doktorunun olmadığını söylediğimde tepkili bir şekilde, ”Aradım geliyor git odada bekle” dedi. Neredeyse 5 saate yakın bir süre hastahanede doktorun gelmesini bekledim. Doktor geldiğinde ayak bileğimin alçıya alınması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine alçı istemediğimi söyledim ve ortopedi doktoru elastik bandaj ile destek verelim o zaman diye konuştu. Elastik bandaj takmalarını beklediğim sırada bir görevli elastik bandaj kalmadığını, kısıtlı sayıda geldiğini söyledi. Ben de bir hastahanede, özellikle acil serviste nasıl elastik bandaj bile olmaz diye tepki gösterdim. Acil servis doktorunun da diyaloğa girmesiyle üzerime gelen tepkiler büyüdü ve bana elastik bandajı medikalden alabileceğimi söyleyerek herhangi bir müdahale etmeden geri gönderdiler. Sorun para değil, insanlardaki sorumsuzluk diz boyu” şeklinde ifadelerde bulundu.

  DOKTORLAR TELEFONLA İLGİLENECEKLERİNE HASTALARA BAKMALILAR

  Nöbetçi acil servis doktorları ve asistanlarının hastalarla gerektiği gibi ilgilenmek yerine ellerinden cep telefonlarını bırakmadıklarını ifade eden D.Ç. konu ile ilgili şikayette bulunacağını belirtirken, söz konusu durumların yaşanmaması için yetkililerin denetimlerini arttırmaları gerektiğini vurguladı.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  TÜİK verilerine göre Türkiye’de, Haziran ayında 198
  Sıradaki Haber Mersin’de, trafiğe kayıtlı araç sayısı Haziran ayı sonu itibarıyla 798 bin 377