Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD’NİN TÜRKİYE’YE YÖNELİK YAPTIRIM KARARINI KINIYORUZ

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Kendi ülkesinde siyahiler ile azınlıklara baskılarını sürdüren ve ülkesinin dışındaki mazlum halklara işkencelerde bulunan Amerika Birleşik Devletleri, istediği ülkenin vatandaşlarını yakalayıp ajanlık ile suçlayabilir. Bu da yetmezmiş gibi açtığı dosyalar ile başka ülkelere nota verme, ambargo ve kısıtlama uygulama cüretinde bulunabiliyor. Kendisini ‘özgürlükler ülkesi’ olarak tanımlayan bu ülkenin yönetimi yaptıkları ile başka ülkelerdeki adaleti tanımadığını göstermektedir. 

  MESİAD  Yönetim Kurulu Başkanı  Hasan Engin Rahip Bronson’un olayına ilişkin yaptığı basın açıklamasında ABD’nin ülkemize karşı yaptırım kararlarını  şiddetle kınadığı her ne yaparlarsa yapsınlar bu ülkenin direnişi ve bağımsızlığına olan düşkünlüğünü zedeleyemeyeceklerini vurguladı. Başkan Hasan Engin sözlerine şu şekilde devam etti;

  Gerçekten de ajan olduğu tescillenen, 15 Temmuz işbirlikçi ajan FETÖ darbe girişimi öncesi ve sonrası defalarca kritik isimler ile görüşmeler gerçekleştiren rahip Bronson’un bağımsız yargıya teslim edilmesinin ardından ülkemizi,  kumpas ve kıskaca almaya çalıştılar. Birçok ülkeyi ambargo ve yaptırımlar ile tehdit eden ABD’ye Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği gibi küresel güçler de her zamanki gibi seyirci kalmaktadır. 

  Dünya ticaret savaşlarında ABD’nin bu denli acımasızlığında, gözü dönmüşlüğünde Rusya ve Çin’in bayı büyüktür. Bu ülkeler arasında başlayan küresel güç yarışları ABD’nin bu kadar acımasız olmasına neden oldu. Üçüncü dünya ülkeleri konumundaki ülkeler sefalet içinde yaşarken ABD emperyalizmi bu ülkelerin yeraltı kaynaklarını ele geçiriyor, aynı zamanda yargı, bürokrasi ve askeri mensupları ajanlaştırmaya çalışarak, bu ülkeleri haraca bağlama güdümünde…

  Rahip Bronson’un yargılanmasının ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin 2 Bakanı ile ilgili yaptırım kararı alan ABD’nin, bu ülkenin temelinde bağımsızlık ve direniş olduğunu iyi bilmesi gerekiyor.
  Kurtuluş Savaşı ile başlayan mücadele sonrası Türkiye’deki 1961, 12 Eylül darbeleri, 12 Mart ve 28 Şubat Muhtıraları ile 15 Temmuz darbe girişimi ABD tarafından örgütlendi. Daha önceki örneklerde de görüldüğü gibi tüm Türkiye bir arada ve ortak tavır içerisindedir.

  ‘ABD Dünya Jandarmalığına Soyunmuş’

  ‘Dünya jandarmalığına’ soyunan ABD, Libya, Irak, Afganistan, Suriye’deki savaşlardan sonra İran ambargosu ve Türkiye yaptırımları ile yeni planlar peşindedir. Gerek siyasi, gerek ekonomi şantajlarına rağmen dünyanın 17’inci ekonomisi olan Türkiye, bu badireleri en kısa zamanda birlik içerisinde atlatacaktır. Ortadoğu’nun çeşitli ülkelerinde insanlık suçu işleyen, insanları ölüme ve sefalete mahkum eden acımasızları besleyip insanların hayatlarına kasteden Amerika Birleşik Devletleri yaşadığı bu’ güç zehirlenmesi sendromu’ sonrası dünyada neredeyse iyi geçindiği ülke kalmamıştır. Son olarak yaşadığımız olaylarda, çıkar ilişkisinden başka dostu olmayan emperyalist ülkelerden dost olunamayacağı net anlaşılmıştır.Şantaj ve baskılara karşı ayakta durmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Devleti bütün zorluklara göğüs gerecek kudrettedir.Şu da asla unutulmamalıdır ki; ABD ile diğer sömürgeci devletler sırtlarına basarak yükseldiği mazlumlara bir gün mutlaka hesap verecek duruma düşeceklerdir.Başta ABD olmak üzere, bütün emperyalist devletlerin zulmünü, özellikle de Türkiye’ye yönelik yaptırımları kınıyoruz.

  TURAN DAL

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?