Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  TOROS DAĞLARI ZİRVESİNDEN SEÇİM STARTI VERİLDİ

  21-22 Nisan 2018’de CHP Silifke Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Silifke Yörük Çalıştayı programı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

  Bu haberin fotoğrafı yok
  Çalıştayda “Doğa ve İnsan” bölümünde konuşmacı olan Makina Mühendisi CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı A. Adayı Serdar Erkan: “Yörüklerin harman olduğu Torosların zirvesi Gökbelen Yaylası’ndan seçim startını verdik. Yaşatmak ve yaşamak için biz hazırız.” dedi.
   
  Gerçekleşen çalıştayın ilk gününde Tire Süt Koop. Başkanı Mahmut Eskiyörük, Ç.Ü. Ziraat Fak. Zooktekni Böl.Öğr. Üyesi Prof.Dr. Nazan Koluman, Çevre Müh. Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Silifke Alevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Celal Necati Üçyıldız, Makine Mühendisi TMMOB MMO Mersin Şube 4. ve 5. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Serdar ERKAN, Honamlı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Toros, Sarıkeçili Yörüğü Mustafa Bacak, Araştırmacı Yazar Yaşar Öztürk ve Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa TURGUT konuşmacı olarak katıldı.
   
  Ayrıca çalıştayda katılımcıların tanıtımı ve program sunumu yanında Silifke Yöresi Halk Oyunları Gösterisi, Temsili Göç, Konuk Yörük Dernekleri Folklor Gösterileri de yer aldı.

  AHMET YİĞİT