Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  GEORGE DANDİN AYAKTA ALKIŞLANDI

  Tiyatro Küçük Işıklar tarafından hazırlanan Moliére’in ”George Dandin” oyunu, Mersin Kültür Merkezi Devlet Opera ve Balesi’nde izleyicileriyle buluştu.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Moliére’in kaleme aldığı, aldatılan fakat bu durumu ne yaparsa yapsın bir türlü ispatlayamayan bir kocanın çaresizliğini ve bu doğrultuda düştüğü trajikomik karakterini ele alan ”George Dandin” oyunu Alpay Noyan Özbay yönetmenliğinde Tiyatro Küçük Işıklar tarafından Mersin Kültür Merkezi Devlet Opera ve Balesi salonunda tiyatroseverlerle buluştu.

  Sıradan fakat etkili dekor sunan tiyatro ekibinin oyun sırasında perde arkasına sık gitmemesi ve ev dekorunun iç kısmında özel bir aydınlatma efektiyle akış sırasının gelmesini beklemesi oyun içeriğine farklı bir boyut kazandırdı. Gece ve gündüz temaları doğrultusunda özel aydınlatma teknikleriyle izleyicinin ilgisini çeken oyun toplamda yaklaşık bir bucuk saat sürdü. Tiyatro severler salonun tamamını doldururken, oyun sonunda tiyatro ekibi ayakta alkışlandı.

  GEORGE DANDİN OYUNU

  Moliére’in bundan üç asır önce yazdığı eserlerinden biri George Dandin. George Dandin adında zengin bir köylünün asil bir ailenin kızıyla evlenmesi sonucu, davul bile dengi dengine, sözünü; karısının kendisini aldatması ve George Dandin’in bu durumu karısının asilzade ailesine ispat etmeye çalışma sürecini Moliére’in kendine has tarzıyla komik bir şekilde anlatır.
  Angelique yani George’un karısı, kocasının onu aldattığını bildiğinin farkındadır ama bu onun hiç umrunda değildir.Onun tek endişesi, iffetleriyle ünlü asil anne babasının bu durumu öğrenmesidir. Bu durumu öğrenmemeleri için Hizmetçi Claudine’in de yardımlarıyla binbir türlü oyunlar oynar. Aynı şekilde George Dandin de ailesinin öğrenmesi için oyunlar oynar ve entrika dolu komiklikler çıkar ortaya.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ana Konteyner Limanı’nın Adana’ya
  Sıradaki Haber MESİAD BAŞKANI GÜNDOĞDU’NDAN MERSİN ANA KONTEYNER LİMANI TEPKİSİ