22 Eylül 2023

PENCEREMDEN: MERSİN NEDEN ‘ANA KONTEYNER LİMANI’ İSTİYOR?

Resmî gazetede yayınlanan 28.03.1993 tarih ve 934239 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mersin Şubesi, Kamu yararına çalışan bir dernekler statüsündedir. ADD, Cumhuriyetin 100. Yılı olan 2023 yılına doğru ilerlerken, bu yazının başlığında yer alan konuyla ilgili olarak, ‘Cumhuriyetin 100. Yılına Girerken Halkla Buluşma Toplantıları‘ düzenliyor.
Bu yıl 3. sünü 16 EYLÜL 2022, CUMA SAAT 14:00’de MTSO Konferans Salonunda düzenlenecek toplantının konusu Mersin’in geleceği açısından hayati önemdedir.
ADD Mersin Şubesi bu konuda Mersin’in önde gelen ilgili meslek odalarının başkanlarını ve konunun uzmanlarını bir araya getiriyor.
MERSİN’İN GELİŞME POTANSİYELİNİ KİMLER VE HANGİ LOBİLER ENGELLİYOR?
Temel karakteri bir Liman Kenti olan Mersin’in ihracaatını ve ekonomisini 5-10 kat daha fazla kapasiteye çıkaracak olan bu yatırımın 10. Stratejik Planda yer almasına rağmen, 11. Stratejik Plandan Mersin adının çıkarılmasının nedeni nedir?
Mersin’in rekabet koşullarını, liman elleçleme kapasitesini, ihracaat kapasitesini ve uluslararası rekabet koşullarını olumlu etkileyecek  sonuçta Mersin’i şahlandıracak olan bu yatırımı kimler veya hangi lobiler engelliyor?
MERSİNLİLER MERSİN’E SAHİP ÇIKIYOR…
ADD Mersin Şubesi tarafından düzenlenen bu toplantıya bu konunun en önemli tarafları ve uzmanları katılıyor. Katılan panelistler aşağıdaki gibidir.
Ayhan KIZILTAN
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
 YK Başkanı.
Cihad LOKMANOĞLU
Mersin Deniz Ticaret Odası YK Başkanı.
Sabri KONAK
TMMOB  MO Geçmiş Dönem  MYK Üyesi.
Abdullah AYAN,
Araştırmacı-Yazar

Oturum Yöneticisi:
Serdar ERKAN
ADD Mersin Şubesi YK Başkanı.
TÜM MERSİNLİLER DAVETLİDİR..
Mersin ADD Şubesi tarafından düzenlenen bu toplantıya, başta Mersinli üretici ve ihracatçılarımız olmak üzere tüm Mersinliler, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, Belediye  Meclis üyelerimiz davetlidir. Ayrıca partilerin il  yöneticileri, meslek odası başkanları, sendika yöneticileri muhtarlarımız ve yerel basınımızın temsilcileri davetli olup, katılımı beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir