Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  UCU AÇIK ELEKTRİK KABLOSU VATANDAŞI TEDİRGİN EDİYOR!

  Mersin Üniversitesi Caddesi üzerinde kaldırım kenarında bulunan ucu açık elektrik kablosunun dışarıda önlemsiz bir şekilde bırakılmasını gören vatandaşlar tepkisini koydu.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Dışarıya önlemsiz bir şekilde bırakılmış elektrik kablosu insan hayatını tehlikeye sokuyor.

  Kablolarda elektriğin olup olmaması yönünde herhangi bir bilginin olmadığını ve dışarıda bırakılan kablonun vatandaşta tedirginlik yarattığı belirtiliyor.

  Kabloyu dışarıda önlemsiz bir şekilde gören vatandaşlar şaşkınlıkla olayın şokunu yaşıyor.

  Kabloda elektriğin olmaması halinde bile kablonun kısa bir şekilde olması, vatandaşın ayağının takılmaması için önlem alınması gerektiği belirtildi.

   

  Tepkisini dile getiren vatandaş: “Bu kabloda elektrikte olmayabilir. Çocuklar için de çok kötü bir örnek. Ama gerçekten vatandaşı da tedirgin ediyor. Yani elektriğin olması durumda çok büyük bir tehlikedir. Elektrik çarpıp öldükten sonra mı yapılmalı? Bu kablonun dışarı olduğunu bilen vatandaş yolunu değiştirmek zorunda kalıyor. Gerçekten şahsen ben kendim tedirgin oluyorum. Elektrik olmasa bile bu kablonun kısaltılması toprak altında gözükmemesi gerekir.” ifadelerini kullandı.

   

  Olayın şokunu yaşayan başka bir vatandaş ise şu ifadelere yer verdi: “ Ben görünce gerçekten şaşırdım. Burada genelde öğrencilerin çok yoğun olduğu bir yer. Kablonun dışarıda olması bile yanlış bir şey. Akşam dışarıya gezmeye çıkan öğrencilerin ayağına takılıp kötü bir olay yaşansa onun hesabını kim verecek. Elektriğin var olduğunu düşünelim. Yağmur yağınca daha çok tehlike yaratacak. Elektrik olmasa bile yine sorun. Kabloyu uzun bırakmaları bile sıkıntı. Hangi akıl ve mantıkla yapmışlarsa hala şaşkınım.”

  EMRAH BİRGÜL

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası-MTSO-
  Sıradaki Haber ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?!