Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  “TOROSLAR’IN KALKINMASI İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, ilçe esnafını tek tek ziyaret ederek talep ve düşüncelerini dinledi.
  Belediye çalışmaları hakkında esnafı bilgilendiren Başkan Yılmaz, vatandaşın taleplerini yerinde dinlemek ve ortak bir akılla sorunları çözmek amacıyla esnaf ziyareti yaptıklarını belirtti.
  Esnafa hayırlı işler bol kazançlar dileklerinde bulunan Başkan Yılmaz, “Esnafımızla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyor ve bu görüşmelerle ihtiyaçlarını tespit edebiliyoruz. İlçemizin daha modern ve yaşanabilir bir kent olması adına yürüttüğümüz çalışmalarda esnafımızın memnuniyeti çok önemli. Toroslar’ın kalkınması ve ticari hareketliliğin arttırılması için hep birlikte çalışacağız” diye konuştu.
  Başkan Yılmaz’ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade eden ilçe esnafı ise, “Başkanımızın ziyaretleri ile talep ve sorunlarımızı kendisine iletme fırsatı buluyoruz.   İlçede kısa sürede yapılan belediye hizmetlerini takdir ediyoruz. Bizlerin her zaman yanında olan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştular.

  TOROSLAR’A TEKSTİLKENT KURULUYOR
   
  Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde söz verdiği Tekstilkent projesini hayata geçiriyor.
  Tekstil ve konfeksiyon firmalarının daha düşük maliyetle yatırım yapabileceği proje ile istihdam sayısında artış sağlanması ve Mersin ihracatının da arttırılması hedefleniyor. Projenin, fizibilite çalışmalarının devam ettiğinin bilgisini veren Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar’ın geniş arsalarını istihdam sahalarına çevireceklerinin altını çizdi.
           
  Tekstil sektörünün, yatırım maliyeti düşük, emek verilerek yapılan bir sektör olduğunu belirten Başkan Yılmaz; “Toroslarımız, arsa zenginliği yönünden Türkiye’deki sayılı İlçelerden bir tanesidir. Bu arsaları yatırımcıya açmak istiyoruz. Yatırıma uygun durumda olan arsalar üzerine kurulacak tekstilciler, mobilyacılar  ve sanayi siteleri gibi iş üretim alanlarıyla istihdamı arttırıp, bölgeye nitelikli yatırımcı kazandıracağız. Bu kapsamda kuracağımız ilk projemiz Tekstilkent olacak.” dedi.
            Tekstilkent’in, kapasite ve işlevsel açıdan da büyük bir yatırım olacağına dikkat çeken Başkan Yılmaz; “Ülke olarak en önemli sıkıntılarımızdan bir tanesi işsizlik. İşsizliğe çare bulacak, insanlarımızın hayatlarına dokunacağımız projeler yapmak istedik. Bu nedenle bu projemizi hemen uygulamak amacıyla alt yapı çalışmalarımıza başladık. Tekstil sektörünün Toroslar’da ve Mersinimizde gelişmesini, daha çok insanımızın çalışmasını sağlayacağız. Bölge dışından da daha çok yatırımcının bu alana çekilmesine vesile olarak, Toroslar’ı tekstil sektöründe cazibe merkezi yapacağız. Tüm Türkiye ve dünya burada üretim yapıldığını bilecek.” dedi.

  SEVİM ESRA GÜNGÖR

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı