Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  SERDAR ERKAN: “HEP BERABER BU İPİ GÖĞÜSLEYECEĞİZ”

  CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Erkan, kendisine destek veren arkadaşlarıyla birlikte seçim bürosunun açılışını Çanakkale Zaferi için düzenlediği sergi muhteşem bir sergi ile açtı. Açılış konuşmasında hep beraber bu iktidarı yeneceklerini ve ülkeyi karanlıktan kurtaracaklarını söyledi.

  Bu haberin fotoğrafı yok
   CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Erkan seçim bürosunun açılışında Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğretim görevlisi Bülent Yılmazer katkısı ile Çanakkale Zaferi adına sergi düzenledi, büyük ilgi gören sergi bir çok kişi tarafından takdir ile karşılandı.
   
  Serdar Erkan’ın seçim bürosu ve sergi açılışına CHP Mersin Milletveki Dr. Hüseyin Çamak, CHP eski İl Başkanları Sabahattin Arıkan, Özcan Yılmaz, Mustafa Uzun, Faruk Akar, Yılmaz Şanlı, CHP İl yönetimi adına Necla Bugay ve il yöneticileri, Toroslar İlçe Başkanı Burhanettin Erdoğan, CHP Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur ve ilçe Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Mezitli Belediye Meclis üyesi Müslüm Duru, önceki dönem CHP İl ve ilçe yöneticileri, TMMOB Mersin Şubesi Oda temsilcileri ve üyeleri, Makina Mühendisleri Odası önceki yönetim kurulu ve meslektaşları , Atatürkçü Düşünce Derneği yönetici ve üyeleri, Sosyal Demokrasi Derneği yönetici ve üyeleri, Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği yönetici ve üyeleri, Arslanköy Dayanışma Derneği yönetici ve üyeleri  olmak üzere   çeşitli sendika başkanları ve üyeleri olmak üzere bir çok sivil toplum  örgütleri yönetici ve üyeleri ile Köy Enstitülü öğretmenler ve Arslanköy’lü vatandaşlar da katılarak destek verdi.
  Açılışa Mezitli Belediye Başkanı ile bir çok kişi ve kurumdan çelenkler geldi.
   
  Sergi açıklaması yapılmadan önce Çanakkale Zaferi için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal marşı okundu.
   
  Serdar Erkan’a desteklerini verdiklerini  belirtmek amacıyla yol arkadaşları, bu seçimde yanında olduklarını hissettirmek için özel piyanist getirtilip sergiye şenlik kattı. 
   
  Sergide konuşmasını gerçekleştiren Erkan, ilk olarak seçimlere değindi. Sergide yalnız bırakılmadığı için çok mutlu olduğunu kaydetti. Seçimlerde ilk Mersin’de seçileceklerini daha da sonra da Türkiye iktidarına gelip ülkeyi bu karanlıktan kurtaracaklarını belirtti.
   
   
   
  “BERABER HEDEFE ULAŞACAĞIMIZ KONUSUNDA HİÇ KUŞKUM YOK”
   
   
   
  Konuşmasına devam eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Erkan: “Burası benim annemin oturduğu mahalledir. Eşimin arkadaşları ve partili yoldaşlarım, akrabalarım ve diğer dostlarım hepsi buradalar böylelikle beni onurlandırdınız.  Hepimiz buradayız ve bundan sonra hepimiz kar topu gibi büyüceğiz ve çoğalacağız buna inanıyorum. Ülkemizin esenliği için çocuklarımızın geleceği için, Mersin’deki ortak geleceğimiz için hepimizin bu yürüyüşte yan yana, omuz omuza beraber hedefe ulaşacağımız konusunda hiç kuşkum yok. Bugün bana bu coşkuyu verdiniz. Hepimiz hep birlikte omuz omuza verirsek bu işi yaparız. Biraz evvel partimizin danışma kurulundan geldim orada da bu heyecanı gördüm. Hep beraber bu ipi göğüsleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.
   
   
   
  “İKTİDARI DEĞİŞTİREREK HEP BERABER HALKIN İKTİDARINI KURACAĞIZ”
   
   
   
  İlk önce Mersin’de yerelde iktidar olacağını sonra da Türkiye’de iktidar olacaklarını kaydeden Erkan: “Bu kötü gidişata bu sömürü düzenine hepimiz el birliğiyle bu yurttaş olarak hepimizin görevidir. Bu görevde sizleri temsilen sizlere güvenerek sizlerden biri olarak öne çıktım. Ama arkamda sizlerde varsınız bunu biliyorum. Bir sorumluluk önemli bir yükümlülük altına girdik. Ve bunu mutlaka ve mutlaka başarıya ulaştıracağız. Benim bu konu da görev almam için bana rehber olan Atatürk’ün notudur. ‘Bir gün bağımsızlık ve cumhuriyetini korumak ve müdafaa etmek zorunda kalırsan içinde bulunduğun şartların mevcudiyet koşullarını zorluluğunu ve şartların olumsuzluğunu düşünmeyeceksin. O nedenle bende Atatürk’ün verdiği bu emirle yola çıktım. Bu konuda sizlerin de yanımda olduğunu her zaman hissediyordum, biliyordum. Ama bugün bu konuda biraz daha güvencim pekişti. Bu çocuklarımızın geleceğini karartan bu yönetimi bu iktidarı değiştirerek hep beraber halkın iktidarını kuracağız. Beni onurlandırdığınız için bizleri onurlandırdığınız için benim yanımda olduğunuz için çok mutluyum.” şeklinde konuştu.
   
   
   
  “ÇANAKKALE SAVAŞI ADINA SERGİMİZİ YAPMIŞ BULUNMAKTAYIZ”
   
   
   
  Daha sonra söz alan Bülent Yılmazer: “Serdar Erkan 1978- 1983 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde sınıf arkadaşımdı, kader birliğimiz burada başladı. Bugün burada Mersin Büyükşehir’e adaylığı koyduğundan desteklerimi sunuyorum ve gurur duyuyorum. Bugün burada açacağımız sergi Çanakkale savaşı adına sergimizi yapmış bulunmaktayız. Bildiğiniz gibi Türkiye’nin her yerinde Çanakkale zaferi için kutlama yapılmaktadır. Çanakkale’de denizden, karadan ve havadan da yapılan büyük bir mücadeleydi.” diye konuştu.
   
   
   
  Konuşmalar sonrasında eski CHP Mersin il başkanları, STK üyeleri ve sergiye katılanlar sergiyi dolaşıp tarihi fotoğrafları hayranlıkla inceledi. Çanakkale Zaferi fotoğraf sergisinin bir hafta açık kalacağı belirtildi.

  EMRAH BİRGÜL