Vali Ali İhsan Su, ‘SODES Güdümlü Projeleri’ kapsamındaki ‘Roman Kültür Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi’nin açılışını yaptı

Merkezin açılış konuşmasını Vali Ali İhsan Su gerçekleştirerek yapılan merkezin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da projeye destek verdiğini belirtti.

 

Vali Ali İhsan Su, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk ile eşi Sülün Pamuk’un da katıldığı ve temsili kurdelenin kesilerek açılışının gerçekleştirildiği merkezde bulunan giyim, kuaförlük, çocuk bakım, ahşap boyama ve seramik kurslarını gezdi.

 

Roman Vatandaşların Sorun ve Taleplerini Dinledi

 

Kurs ziyaretini sınıfını ziyaret eden Vali Su, aralarında her yaştan vatandaşın bulunduğu kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

Ardından Kaymakam Pamuk , Türkiye Romanlar Konfederasyonu (Rom-Kon) Mersin İl Başkanı Talip Moğoltekin ve Turgut Reis Mahalle Muhtarı Ahmet İldeniz ile birlikte, ağırlıklı olarak Roman vatandaşların ikamet ettiği mahalle esnafını ziyaret ederek diyaloglar kuruldu.

Roman vatandaşlarla buluşan Vali Su, Cengiz Topel Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Müzisyenler Kahvehanesinde, yapılan sohbetle birlikte onların da sorun ve taleplerini dinleyerek mahalleden ayrıldı