Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  MüLTECiLER İÇİN ADLİ YARDIM

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) arasında mülteciler için Adli Yardım Ortak Projesi başladı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) arasında imzalanan Proje Uygulama Anlaşması gereğince, mülteci, sığınmacı ve geçici koruma altındaki kişilerin adli yardım hizmetlerinden daha etkin faydalanabilmeleri amacıyla; Avrupa Komisyonu Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Genel Müdürlüğü’nün fon desteği ile Adli Yardım Ortak Projesi başladı. Proje kapsamında pilot baro seçilen Mersin Barosu’nda, avukatlara mülteci hukuku eğitimi verilecek.

  Projenin içeriği hakkında bilgiler veren Mersin Baro Bşk. Bilgin Yeşilboğaz, Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) arasında imzalanan Proje Uygulama Anlaşması gereğince; ülkemizde hayatını sürdüren mülteci, sığınmacı ve geçici koruma altındaki kişilerin adli yardım hizmetlerinden daha etkin faydalanabilmeleri amacıyla; Avrupa Komisyonu Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Genel Müdürlüğü’nün fon desteği ile Adli Yardım Ortak Projesi başlatıldığını söyledi. Projede Mersin Barosu’nun pilot baro olarak yer aldığını belirten Baro Bşk. Bilgin Yeşilboğaz, “Baromuzda avukatlarımıza mülteci hukuku eğitimi verilecektir. Bu eğitimi alan avukatlarımız adli yardımda görevlendirilecek ve ücretler, TBB Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca, proje bütçesinden doğrudan görevlendirilen avukatlara aktarılacaktır. Ayrıca CMK’da çocuklar için özel görevlendirme de yapacağız” ifadesini kullandı.
   

  Bültendir

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?