Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Başkan Turgut, gençlerle satranç oynadı

  Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, bu yıl 20-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında kutlanacak olan 44. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali kapsamında düzenlenen Satranç Turnuvasına katılarak, gençlerle satranç oynadı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Kültür Haftası etkinlikleri içerisinde yer alan ve satrancı yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen turnuva hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “Satranç sporuna gösterilen ilginin futbola yaklaştığını görmek mutluluk verici. İlçemizde her türlü spora önem veriyoruz. Satranç, insan hayatının yansıması olarak ortaya çıkan bir zekâ oyunudur. Satrancın daha gelişmesi, yaygınlaşması ve özellikle çocuk yaşta başlanılması çok önemli. Bu zamana kadar satranca verdiğimiz destek bundan sonra da devem edecektir. Kentimizde bugüne kadar birçok kategoride turnuvalar düzenledik. Birçok okulumuz ve sporcularımız satranç alanında önemli başarılar yakaladı. Buda şunu gösteriyor ki Silifke satrançta büyük bir ilerleme kaydetmiş durumda” dedi.
  Satrancı herkese sevdirmeleri gerektiğini belşrten Turgut, ”Gençlerimizin başarısı hepimizi gururlandırıyor. Ailelerinde çocuklarımızı böyle etkinliklerde yalnız bırakmaması çok önemli olay. Düzenlemiş olduğumuz turnuvalar 8 yaş altı, 12 yaş altı ve genel kategorilerinde olup, başarı gösteren sporcularımıza çeşitli ödüller verilecek. Tabi ki bu önemli zeka sporu olan satrancı çocuklarına aşılayan ailelere ve öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Böyle etkinlikler sayesinde zeki, akıllı, atak ve genç nesiller yetişecektir. Çocuklarımızın başarısı hepimizi mutlu etmektedir. Yaş kategorilerine göre düzenlenen turnuvalarda çocuklarımızın ve sporcularımızın üstün başarı göstereceklerine inanıyorum. Emeği geçen satranç hakemlerine, temsilcilere ve turnuvalara katılan bütün sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı