30 Eylül 2023

ÇÜ öğrencilerinden depremde hayatını kaybeden arkadaşları için anlamlı belgesel

ÇÜ ÖĞRENCİLERİNDEN DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN ARKADAŞLARI İÇİN ANLAMLI BELGESEL

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileri, depremde ailesi ile birlikte hayatını kaybeden arkadaşlarını unutmadı. Arkadaşları Fikret Öz (21) için belgesel çeken öğrenciler görenleri duygulandırdı.
Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin üzerinden 5 ay geçse de arkadaşları, 6 Şubat günü öğleden sonra gerçekleşen depremde hayatını kaybeden Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Fikret Öz’ü (21) unutmadı. Yapımcılığı ve yönetmenliğini üniversitedeki kendi bölümünden sınıf arkadaşı Yiğit Gözcelioğlu’nun üstlendiği, ‘0468 Hayatın İçindeki Bir Kahraman’ isimli belgesel, video paylaşım platformu Youtube’da yayınlandı.
Belgesel fikrinin ortaya çıkış hikayesini anlatan Gözcelioğlu, “Ben şahsen Fikret’i ilk kaybettiğimizde boşluğa düşmüştüm. Fikret’in ailesiyle de samimiydik. Sonraları onun için ne yapabilirim diye düşündüm. 10-15 yıl sonra Fikret’in yalnızca isim ya da sima olarak hatırlanmasını istemedim. Onun anısını yaşatacak bir şey yapmak istedim. Ardından bu fikri hocalarım ve arkadaşlarımla paylaştım. Normalde daha kısa ve küçük çaplı bir çalışma olacaktı. Sonrasında herkeste benim hissettiğim duygular uyanınca, fikir daha geniş çapta bir yapım haline dönüştü” dedi.
Belgeselde arkadaşları ile birlikte Fikret ile olan hikayeleri ve anılarına yer verdiklerinden bahseden Gözcelioğlu, “Başlangıçta hüzünlüydük ama Fikret bizim hayatımızdaki eğlenceli bir insandı. Bu nedenle belgeselde onunla olan hikayelerimizi anlatmak ve anılarımıza yer vermek istedik. Belgesel iki kısımdan oluşuyor. İlk kısımda Fikret’i hiç kaybetmemiş gibi davrandık. ‘Çöküş’ adını verdiğimiz ikinci kısımda ise Fikret’in kaybından ve depremden bahsediyoruz” ifadelerini kullandı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir