Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Zeytinlibahçe esnafı dert yakındı

  Bir zamanlar Mersin’in en işlek caddelerinden olan Zeytinlibahçe’de esnaf sorunlarını dile getirdi. Yüksek kira bedelleri, ışıklandırmalarının yetersizliği ve daha birçok nedenden yakınan esnaf, sıkıntılara çözüm bekliyor. Ayrıca esnaflar, çevrede fuhuş pazarlıklarının yapıldığını iddia ederek bu durumun işlerine kötü yansıdığını belirtti.

  Bu haberin fotoğrafı yok
  Vildan Vural

  Mersin’de son yıllarda açılan büyük alışveriş merkezleri (AVM) ile birlikte çarşı eski cazibesini yitirdi. Gün içerisinde şehrin en işlek caddelerinden biri olarak gözüken Zeytinlibahçe Caddesi’de bu durumdan nasibini almış gibi görünüyor. Eskiden cadde üzerinde kiralık dükkan bulmak zor iken, caddede ara ara göze değen boş dükkanlar dikkat çekiyor.

   
  KİRALAR YÜKSEK
  Zeytinlibahçe’de adliyenin faaliyet almasıyla birlikte işlerinin bir nebze arttığını söyleyen cadde esnafı, adliyenin faaliyete geçmesiyle kiralarının da arttırıldığını aktardı. Çevrede bulunan kamu binalarında mesai saatinin dolmasıyla birlikte kendi işlerinin de durduğunu söyleyen esnaflar, iş yerlerini erken kapatmak zorunda kaldıklarını ifade ettiler. İş yeri sahipleri ve çalışanlar erken paydos etmelerinin birçok sebebinin olduğunu söyledi.
   
  “ÇEVRE PARKLARDA FUHUŞ PAZARLIKLAR YAPILIYOR”
  Cadde sakinleri, çevrede bulunan birçok parkta gece gündüz fuhuş pazarlıklarının yapıldığını ve bu pazarlıkların aleni bir şekilde yaşandığını iddia etti. Esnaflar daha öncesinde birçok fuhuş mekanına Emniyet Müdürlüğü ekiplerince el atılıp temizlendiğini aktararak, bu durumdan dolayı Emniyet Müdürlerine teşekkürlerini iletti. Parklarda yapılanlar yüzünden ve hatta akşamları yaşanabilecek olumsuzluklardan dolayı erkenden iş yerlerini kapatmak zorunda kaldıklarını söyleyen Esnaflar, olumsuzlukların giderilmesi yönünde ricada bulundu.
   
  AYDINLANMA SORUNU
  Değindikleri problemler yüzünden iş yerlerini erken kapattıklarını belirten esnaflar, cadde üzerinde aydınlanmanın da yetersiz olduğunu iddia ettiler. Akşamları kendilerinin bile korktuğunu ifade eden esnaflar, var olan problemlerin çözülmesi için yetkililerden duyarlılık beklediklerini belirttiler.
   
  ”TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA BİR ÇARE”
  Esnaf toplu taşıma araçlarından da yakındı. Araçların üst üste yığıldığını ve çok sayıda korna sesine şahit olduklarını kaydederek cadde de oluşan trafik yoğunluğuna da el atılması gerektiğini aktardı. Esnaf, trafikte yaşanan yığılmanın sık sık kazalara da sebebiyet verdiğini belirtti.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?