Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  MİLLET VEKİLİ Mİ BAŞKAN VEKİLİ Mİ!

  Mersinliler milletvekili aday listesine girenlerin milletin vekili olmadığını, parti başkanlarının vekili olduğunu belirterek tepkilerini dile getirdi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için tüm partilerin milletvekili adaylarını açıklamasının ardından Mersin’de her partiden, partili ve partisiz birçok vatandaş, milletvekili adayları listelerinden hiç memnun kalmadığını belirtti. Seçim listesine girenlerin milletin vekili olmadığı, parti başkanlarının vekili olduğu belirtilerek tepkiler dile getirildi.

   

  Mersin’de vatandaş ve parti üyeleri, milletvekili aday listesinin belirlenmesinden sonra listelerde siyasetle ve Mersin’le ilgisi olmayan kişileri görünce büyük tepki gösterdi.

   

  AK Parti, CHP, İYİ Parti ve Saadet Parti’den listede adı geçmeyen ancak Mersin’i iyi tanıyan ve sorunları iyi bilen, daha etkili siyaset yapabilecek kişilerin olduğuna dikkat çeken vatandaş ve parti üyeleri, listelerde ismi geçen çoğu adayın da siyasetten uzak olduğunu belirterek, Mersin hakkında pek bilgi sahibi olmadıklarına dikkat çekti.

   

  Tüm partilerin milletvekili listesindeki adaylar için aşağı yukarı aynı durumun söz konusu olduğunu aktaran vatandaş ve parti üyeleri, belirlenen milletvekili listesinden memnun kalmadıklarını ve çok kişinin de aynı fikirde olduğunu dile getirerek, milletvekili olarak belirlenen adayların çoğunun milletin vekili olmadığını, listeyi belirleyen parti başkanlarının vekili olduğunu vurgulayıp tepkilerini dile getirdi.

  Emrah BİRGÜL

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı