Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mersin GİAD Başkanı İzol: “ABD’nin tutumu yanlış”

  Mersin Girişimci İşadamları Derneği (GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, ABD yönetiminin YPG’ye silah yardımına onay vermesine tepki göstererek, “Bölgede yapılacak bu tür hareketlerde Türkiye’nin fikri mutlaka alınmalıdır” dedi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin GİAD Başkanı İzol, ABD yönetiminin YPG’ye silah yardımına onay vermesini yaptığı yazılı açıklamayla değerlendirdi. “Bir terör örgütü kullanılarak, başka bir terör örgütü ile mücadele etmek doğru değildir” diyen İzol, bugün bölgenin en güçlü devleti olan Türkiye’nin fikri alınmadan bu tür kararlar almanın koalisyon güçlerine hiçbir şey kazandırmayacağını vurguladı. İzol, “DEAŞ terör örgütü ile mücadele ederken, başka bir terör örgütünün kullanılması kabul edilemez bir olaydır. Bir de bu terör örgütüne silah yardımında bulunulması, bu yanlışa daha büyük bir yanlışın eklenmesi anlamına gelir” ifadelerini kullandı.
  Türkiye’nin onayı alınmadan yapılan her gelişmenin operasyonların olumsuzlukla sonuçlanmasına neden olacağını belirten İzol, şunları kaydetti: “Bugün DEAŞ’a karşı kullanılan terör örgütü ilerleyen günlerde yine sizin başınıza bela olur. YPG’ye gönderilecek silahlar arasında ağır makineli tüfekler ve zırhlı araçlar da bulunduğu söyleniyor. Bu silahlar geri alınacak mı? Operasyonlar ne kadar devam edecek? Bu silahların farklı yerlerde kullanılmayacağının garantisini kim veriyor? Birçok bilinmeyen soru bulunurken, Türkiye’nin onayı alınmadan yapılan her gelişme, ilerleyen günlerde birlikte yürütülen operasyonların olumsuz sonuçlanması ile son bulacaktır.”

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  TÜİK verilerine göre Türkiye’de, Haziran ayında 198
  Sıradaki Haber Mersin’de, trafiğe kayıtlı araç sayısı Haziran ayı sonu itibarıyla 798 bin 377