Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İyiliğin Egemen Olduğu Bir Dünyaya Bütün İnsanlığın İhtiyacı Vardır

  Memur Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik: “İslâm barışının iyilik ve kardeşlik duygularıyla hayatı etkilediği sevinç dolu günlerdir.” dedi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Abdulla Çelik yaptığı açıklamada: “İbadet, dayanma, direnme, günahlardan arınma ve yardımlaşma ile geçen Ramazan ayı, bayramla taçlandı. Bayramda yaşanacak coşku ve kardeşlik ikliminin ülkemize ve İslâm coğrafyasına yayılmasını, bu güzel günlerin, acı ve sıkıntıların son bulacağı gerçek bayramlar özlemi ve duasıyla her türlü hayra vesile olmasını diliyoruz.” diye konuştu.

  “Bayram, İslâm barışının, yaygın iyilik ve kardeşlik duygularıyla hayatı etkilediği sevinç günleridir.”

  Çelik: “Sevgi, saygı, muhabbet ve dayanışmanın esas olduğu bugünlerde, dargınlığa, kırgınlığa, öfkeye, husumete yer yoktur. Bu inanmanın, kul olmanın ruhumuza yayılan, oradan çevremize taşan serinliği, selâmetidir. İyiliğin, güzelliğin yaşanarak egemen olduğu böyle bir dünyaya, sadece bizim değil, bütün insanlığın ihtiyacı vardır. 
  Bir ay boyunca her türlü kötülüğün, saptırmanın, kışkırtmanın, zaafın sınanmasından geçen Müslümanlar, kardeşliği, dostluğu, barışı, hoşgörüyü tüm bireysel, toplumsal boyut ve etkileriyle yaşanır kılmıştır. 
  Bütün olumsuz şartlara rağmen bayram, eksilmeyen, hep taze, diri kalan umutla, yarının daha iyi olacağı coşkusunu çoğaltarak yaşamak, yaygınlaştırmaktır. Bugün Suriye’den Filistin’e, Doğu Türkistan’dan Arakan’a kadar ümmet coğrafyasının, emperyalistlerin talan, yıkım ve katliamları ile perişan olmasına rağmen, Müslümanlar, imanlarının gereği olarak sabırla ve ısrarla hayata tutunmaktadır.” diye belirtti.

  Abdulla Çelik sözlerini: “Her şeye rağmen canlı kalan varoluş iradesi, hiçbir olumsuzluğun yenemediği iman seviyesi muhafaza edildiği sürece, her durumda bayramlar bir umuttur. Çünkü bayramlar, nefsimizden başlayan arınma ve direnme iradesinin gerçek anlamda zafer coşkusudur. Bu bayram, sembolik olarak bir ay, anlayış ve hayat tarzına dönüşmesi itibarıyla bir ömür, Rabbimizin rızası doğrultusunda nefsanî ve maddi birçok şeyden vazgeçebilenlerin hakkı, mükâfatıdır.” diye vurguladı.

  “Müslümanlar, külfetini çektikleri bir hayatın ülfeti ile ödüllendirilmişlerdir.”

  Çelik: “Şeytanın tüm saldırılarına olgun ve onurluca göğüs gerenler, gerçek zaferi, yani gerçek bayramı hak edenlerdir. 
  Ülkemizde ve bütün İslâm coğrafyasında, süreklilik arz etmesi gereken bir dayanışmaya duyulan ihtiyacın, olmak veya olmamak meselesine dönüştüğü bugünlerde, daha aydınlık bir gelecek umarak girdiğimiz Ramazan Bayramı’nın aile ve akrabalık bağlarımızın pekişmesine, komşuluk bağlarımızın güçlenmesine, toplumsal olarak ilişkilerimizin tahkim edilmesine; İslam âleminde barışa ve huzura vesile olmasını; coğrafyamızın dört bir yanındaki savaş ve çatışmaları sonlandırma ve esaret altındaki Müslümanların özgürleşmesi fırsatına dönüşmesini diliyor; üyelerimizin, eğitim çalışanlarının, milletimizin ve bütün Müslümanların bayramını tebrik ediyoruz.” sözleriyle açıklamasına son verdi. 

  FERHAT ÇELİK

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı