Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  GELECEĞİN İLETİŞİMCİLERİ ÖDÜLÜ MERSİN’DEN

  Geleceğin iletişimcileri yarışmasıyla 4 yıldır düzenlen ve çeşitli çalışmalarla radyo, televizyon ve sinema dalında boy gösteren TRT’nin çalışmaları bu yıl da sahiplerine kavuştu. Bu kez adres Mersin Üniversitesi öğrencileri.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri Yapım-Yönetim dersi kapsamında hazırladıkları çalışmalar ile Televizyon Yayıncılığı dalında iki birincilik ödülü almaya layık görüldü.

  26 Temmuz Perşembe günü TRT Tepebaşı Stüdyosu’nda gerçekleşen ödül töreni; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.
  Türkiye’nin yanı sıra yarışmaya Orta Asya, Balkanlar ve KKTC’de iletişim eğitimi alan 351 öğrenci katıldı.
   Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden; Muhammed Enes Ertaş, Aygül Yıldız, Melih Bilgin ve Aykut Karataş Belgesel Film kategorisinde  “Duvardaki Sanat” isimli ortak eserleri ile birincilik ödülünün sahibi oldu.  Öğrencilerimize ödülleri TRT Genel Müdürü İbrahim Eren tarafından takdim edildi.
  Muhammed Enes Ertaş, Aykut Karataş ve Melih Bilgin Televizyon Haber Programı kategorisinde de ekmek israfını ele aldıkları “Bir Lokma Ekmek” adlı projeleriyle birincilik ödülüne layık görüldü.  Öğrencilerimize ödülleri Radyo, Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Başkanı Yusuf Gürsoy tarafından verildi.

  NURDANE KARAKUŞ

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı