Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  CHP’Lİ KADINLAR SEFERBERLİK BAŞLATTI

  CHP Mersin Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler CHP İl binasında gündem ile ilgili değerlendirme yaptı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Gündem ile ilgili konuşmasını gerçekleştiren CHP Mersin Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler ilk olarak erken seçime değindi.

  Erken seçim hakkında değerlendirme yapan Pakize Güler, ülkenin cumhuriyet tarihine kara bir leke olarak yazılacak olan bir karar alındığının altını çizdi.

  Ardından 21-22 Nisan’da CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nunda katılacağı ‘Anadolu’nun bin yıllık özgürlük ve sevgi yürüyüşçüleri Silifke’de buluşuyor.’ çalıştayı hakkında bilgi aktardı.

   

  “CHP OLARAK BÖYLE BU ŞEYİN GELECEĞİNİ BEKLİYORDUK”

   

  Güler: “Hepimizin malumu Kanun Hükmünde Kararname’yi fırsat bilerek kendi seçtikleri milletvekillerinin dahi bilgisi, rızası olmadan ülkemiz 24 Haziran’da erken genel seçime gidiyor.” dedi.

  24 Haziran halbuki çocukların üniversite sınavına gireceği tarih olduğunu belirten Güler: “Binlerce öğrencilerimizin geleceğini belirleyen sınav tarihi hiçbir şekilde düşünmeden onların psikolojileri, onların emekleri düşünülmeden acele ile alınan bir karadır. Aceleyle alın bu karar aslında ekonominin, terörün, dolar ve Euro’nun tavan yaptığı, işsizliğin artığı bir ortamda bu hükümetin bu yönetemiyorum deme şeklidir. Ve hepimizin malumu bazı genel başkanlarında AKP her dara düştüğünde onların koltuk olma hevesiyle MHP lideri Devlet Bahçeli’nin devletinin arka bahçesi olarak kullandırttığı bir yöntemle bu böyle bir kara almış bulunmakta. Biz bu kararı duyunca şaşırdık mı hayır şaşırmadık. Bizler CHP olarak böyle bu şeyin geleceğini bekliyorduk.” şeklinde konuştu.

   

  “BU COŞKUYU HEP BİRLİKTE YAŞAYALIM İSTİYORUZ”

   

  24 Haziran’da ne olacak ülkeyi laik demokratik çağdaş yarınlara kavuşturacağını aktaran Güler: “Aslında bir başkanlık seçimi değil. Bir rejimi seçimi olarak hayırda kazanmış olduğumuz halde sandıktan çıkmayan referandum sonucunun sistemini onaylayacağız. Ve hayır kazanacak hayır, hayır bloğu kazanacak burada CHP tüm Türkiye kadın örgütleri olarak  ve yerelde kadın örgütü olarak bizler seferberliğimizi başlattık. ‘Haydi kadın arkadaşlarımız  bu seferberliğimize sizde ortak olun.’ Bu seferberlikte 24 Haziran’da hep beraber bu coşkuyu hep birlikte yaşayalım istiyoruz. Cumhuriyet rejiminin oylanacağı bu seçimde aslında bir genel seçim değil sistem seçimi olduğunu herkese en iyi şekilde anlatacağız.” ifadelerini kullandı.

   

  “24 HAZİRAN HEPİMİZİN BAYRAMI OLACAK”

   

  Gerçekleşecek olan yörük çalıştayı hakkında bilgi veren Güler: “21-22 Nisan’da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı Silifke Belediyemizin ve belediye başkanımız Mustafa Kurt’un organize ettiği ev sahipliği yapacağı Kadın Kolları Genel Başkanımızın Fatma Köse’nin ve birçok milletvekilimizin iştirak edeceği ‘Anadolu’nun bin yıllık özgürlük ve sevgi yürüyüşçüleri Silifke’de buluşuyor.’ çalıştayı var. Hemen cumartesi günü Torosların dağlarında CHP Mersin örgütleri yörükleriyle beraber seçim startını Torosların dağlarından vermeye başlayacak. Oradan ovalara ve şehre ineceğiz. Biz diyoruz ki 24 Haziran hepimizin bayramı olacak. Bu yörük çalıştayımıza katılacak olan herkesi de Silifke Belediyemizde yapılacak  olan Gökbelen yaylasında yapılacak ve sonunda da Musa Eroğlu’nun konseriyle taçlanacak olan bu çalıştaya herkesi davet ediyorum.” diyerek belirtti.

  EMRAH BİRGÜL

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı