Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  AŞUT MTSO’YA YENİDEN ADAY!

  Şerafettin Aşut’un daha önce yaptığı açıklamada Mersin Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına adaylığını koymayacağını dile getirmiş olması, “Bir kaç ay içinde ne değişti de yeniden aday oldu?” sorusunu gündeme getirdi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut’un MTSO başkanlığına yeniden aday olduğu ve bu konuda çalışmalar yaptığı belirtildi.

   

  Şerafettin Aşut, geçen aylarda yaptığı açıklamada Mersin Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerde adaylığını koymayacağını dile getirmişti. Şimdi ise, “Bir kaç ay içinde ne değişti de yeniden adaylığını koyuyor?” sorusu dile getiriliyor.

  Daha önce adaylığını koymayacağını dile getiren Aşut: “Ben makamları vazgeçilmez gören bir kişi değilim” ifadeleri ile dikkat çekmişti.

  Aşut, önceki açıklamasında MTSO seçimlerinde aday olmayacağını dile getirip konuşmasında şu sözlere yer vermişti: “Ailemizi, işlerimizi, kendimizi ihmal ettik. Ama milletimiz için, Mersin için yapılan hizmetlerin manevi değeri bizi mutlu etti. Kötü sözleri duymadık, moral bozanlara kulak asmadık. Ama tüm bu olumsuz enerjiler bizden bir şeyler götürdü. Sonuçta insanız, makina değiliz. OSB ve MTSO’ya ayırdığımız zamanın onda birini işimize ayırmadık. Bu konuda kardeşlerimden bile sitem aldım. Odamızın Meclisinden yönetimine ve çalışanlarına kadar kendi ailemle ilgilenmediğim kadar ilgilendim, yanlarında oldum ve bunu da mutlulukla yaptım. Ama bu süreçte çok ama çok yıprandım. Ailem, işim, şirketim, sağlığım yıprandı. Ne yazık ki, kentin kurumları ve dinamikleri tek bir vücudun parçaları olduğunu kabul edemedi. Anlamsız bir rekabete giriştiler. Bu kentin kurumları ve dinamiklerine ‘biz birbirimizin rakibi değil, tamamlayıcısıyız’ ruhunu veremedik, ne yazık ki bunu başaramadık. Bu birliğin öneminin ne olduğunu bilmeyen bazı küçük ruhlu kişiler ise bu rekabeti çok güzel kullandı. Acı olan şey ise kentin önemli kurumları bu küçük ruhlu kişilere daha çok prim verdi. Herkes birbirinin küçük çıkarları için, herkes bugünü kurtarmak için Mersin’in geleceğini yok saydı. Kim ne kazandı, kim ne kaybetti? Bunun muhasebesini de bu kurumların başında bulunanlara bırakıyorum. Herkes Mersin tarihinde layık olduğu yeri alacaktır. Biz bu kıskançlık ve büyüklük tuzağına düşmeden yolumuza devam ettik. Sitem etmedik, küsmedik, ağlamadık. Hiç bir zaman karşılık bekleyerek bu hizmetlerin içinde bulunmadım. Ne bir kibir ne bir büyüklük ne de bir şeyleri topluma bahşetmiş bir adam durumundayım. Böyle bir his içinde değilim.”

   Şerafettin Aşut’un önceki aylarda yaptığı açıklamada yapılacak olan seçimlerde Mersin Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına adaylığını koymayacağını dile getirmiş olmasından sonra, “Bir kaç ay içinde ne değişti de yeniden adaylığını koyuyor?” sorusunun cevabı merakla bekleniyor.

  AHMET YİĞİT

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı