Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ARTİSTİK CİMNASTİK MİLLİ TAKIMLARI MERSİN’DE

  Türkiye Cimnastik Federasyonu 2018 faaliyet Programında yer alan ve 22 Temmuz 6 Ağustos 2018 tarihlerinde Mersin’de gerçekleştirilecek ‘Artistik Cimnastik Genç ve Büyük Milli Takım Hazırlık Kampı’ 19 erkek, 10 kadın sporcu, 1 kamp müdürü, 2 Teknik Kurul başkanı, 2 teknik danışman, 13 antrenör, 2 masör ve 2 Sağlık personeli ile Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına Mersin’de başladı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Artistik Cimnastik Genç-Büyük, kadın ve erkek Milli Takımları, 2-6 ve 8-12 Ağustos 2018 tarihlerinde İngiltere’de gerçekleştirilecek olan “Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası” hazırlıklarını Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda günde çift idmanla sürdürüyor.

  Çalışmaların çok iyi gittiğini belirten Artistik Cimnastik Milli Takımı Erkekler Teknik Kurul Başkanı Mehmet İnce, “22 Temmuz 6 Ağustos 2018 tarihlerinde Artistik Cimnastik erkek Milli takımı olarak Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda kampa girmiş bulunuyoruz.  8-12 Ağustos 2018 tarihlerinde İngiltere’de yapılacak olan Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ana amaçlarımızdan bir tanesidir. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirebilme anlamında Mersin’de kampa girdik. Amacımız 2019 yılı içerisinde yapılacak olan Avrupa Oyunları’nda ilk 6 takım içerisinde yer alabilmek için büyük erkekler de mücadelemizi sergilemeye çalışacağız. Bunun haricinde özellikle erkeklerde büyük hedeflerimiz devam etmekte, genel tasnif ve aletlerde takım halinde finallere kalabilmeyi ve sonucunda madalyalara ulaşmayı hedefliyoruz. Kampımız verimli bir şekilde devam ediyor. Kamp yaptığımız bu Olimpik Cimnastik Salonu ve çalışma ortamı gayet güzel. Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bize gerekli desteği sonuna kadar bize sunmakta. Bu anlamda da kendilerine teşekkür ediyoruz. Amacımız geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de güzel bir başlangıç yaptığımız Akdeniz Oyunları’nda ve Mersin’in ev Sahipliğinde düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Kupası’nda aldığımız güzel sonuçları Avrupa Şampiyonası’nda da almak. 2018 Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi takım halinde temsil edebilmek için gerekli olan birinci kotasını da kazanmak. Bunun da en büyük göstergesi şuan hazırlıklarına başladığımız Avrupa Şampiyonasındaki alacağımız güzel sonuçlar olacaktır.” dedi.

  Erkekler Milli takım kaptanı Ümit Şamiloğlu ise Mersin’de güzel bir kamp başlangıcı yaptıklarını belirterek şunları söyledi, “Mersin 2013 Akdeniz Oyunları’ndan buyana bizlere hep uğurlu gelen bir kentimiz oldu. Avrupa Şampiyonası öncesi son iki hafta hedef yarışmamız için bu Olimpik Salonda hazırlıklarımıza başladık. Hedefimiz öncelikle takım halinde finale kalmak, umuyoruz Madalyalar olur Akdeniz Oyunlarından sonra böyle bir başarıyı tekrarlamak. Bireysel olarak dört, beş sporcunun madalya şansı var. Onun için Mersin Olimpik Cimnastik Salonu bizim için gerekli ve tüm kapasitesiyle yeterli bir salon. Bu önemli Şampiyonaya da burada hazırlanmak bizim için büyük bir avantaj. Hedef yarışmalarımız arasında Avrupa Şampiyonası sene ortasındaki son hedef yarışmamız. Avrupa Şampiyonası Olimpiyat seçmeleri ve Dünya Şampiyonası bunun için bir basamak olacak. Bütün sporcular hem hevesli takım halinde genç kardeşlerimiz olsun büyük sporcular takım halinde güzel bir atmosferde tatlı bir rekabetle çalışıyoruz. Bu da gösteriyor ki Türk Cimnastiği artık 5 sporcu arasından değil de 10-15 sporcunun arasından seçiliyor. Güzel bir süreç yaşıyoruz. Öyle bir hale geldik ki artık kimin takıma gireceğinin belli olmadığı bir Cimnastik çağını yaşıyoruz. Takım halinde Madalyalar için hazırlanıyoruz ve Cimnastik takımı çok iyi gidiyor. Çalışmalarımız da gayet güzel gidiyor. Umarım tekrar sizlere madalyalarla geri dönüş yaparız.”  dedi. 

  22-26 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası hazırlık kampı için Mersin Olimpik Jimnastik Salonu’nda olduklarını belirten Artistik Cimnastik Milli Takımı Kadınlar Teknik Kurul Başkanı Mergül Güler Yılmaz, konuşmalarına şöyle devam etti, “Hem gençlerde hem de büyükler olmak üzere Avrupa Şampiyonası’nda iki ayrı kategoride milli takımlarımız ülkemizi temsil edeceklerdir. Hedeflerimiz elbette ki çok yüksek, İnşallah ulaşırız. Genler ve büyüklerde takım olarak iyi bir yerde bitirmeyi amaçlıyoruz. Bunun dışında aletlerde final ve madalya hedefliyoruz. Takımımız sıralamada iyi bir yerde yer alır ve Dünya Şampiyonası’nda da ilk 24’e girmemiz gerçekleşecek. Bu hedefler doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

  Kadınlar Milli Takım Kaptanı Göksu Üçtaş Şanlı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için Mersin’de olduklarını belirterek şunları söyledi, “Avrupa Şampiyonası hazırlıklarımı gayet iyi gidiyor. Her gün tek ve çift olmak üzere antrenmanlarımızı ara vermeden devam ediyor ve sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Avrupa Şampiyonası’nda takım olarak iyi bir sıralama elde etmek ve alet finallerinde madalya elde etmek istiyoruz. Dolayısı ile bu bizim için Dünya sıralaması içinde çok önemli.” dedi.

  Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Şaban Güneş ise, “22 Temmuz 6 Ağustos 2018 tarihlerinde ilimizde ağırlamaktan gurur duyduğumuz Artistik Cimnastik Genç-Büyük ve kadın-erkek Milli Takımlarımıza, hazırlıklarını sürdürdükleri Avrupa Şampiyonalarında Bayrağımızı dalgalandıracaklarına inanıyor ve başarılar diliyorum” dedi.

  Artistik Cimnastik Genç-Büyük, kadın ve erkek Milli Takımlarımız Avrupa Şampiyonası Hazırlık Kampını kadınlar 29 Temmuz 2018 Pazar günü, erkekler ise 6 Ağustos 2018 Pazartesi günü tamamlayacak.
  (Bültendir)

  Bültendir

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı