Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Akdeniz Belediyesi, öğrencileri Anıtkabir’e götürdü

  Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, Kıbrıs İlkokulu öğrencilerini Anıtkabir’e götürerek Atatürk’ün huzuruna çıkardı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Akdeniz Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan Kıbrıs İlkokulu öğrencilerine yönelik olarak Ankara’ya kültür gezisi düzenledi. Ankara’yı daha önce hiç görmemiş öğrenciler, gezilerinde ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Anıtkabir’de mozoleye çiçek bırakan öğrenciler, Atatürk için dua etti.
  Daha sonra Etnografya Müzesi ile ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi ve TBMM’yi gezen öğrenciler, bol bol fotoğraf çektirdi.
  Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, geziye ilişkin yaptığı açıklamada, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, kültürlerini yakından görüp öğrenmelerini sağlamak bir yerde bizim asli görevimizdir. Bu bağlamda ilçemizde bulunan Kıbrıs İlkokulu öğrencilerine yönelik bir Ankara gezisi düzenledik. Öğrencilerimiz başta Anıtkabir olmak üzere tarihi yerleri yerinde görerek öğrenme şansı yakaladı. İmkanlarımız ölçüsünde bu tür kültür gezilerini belirli periyotlar halinde düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı