3 Ekim 2022

KIRMIZI ŞEYTANLARDAN YÖNETİME TEPKİ! KAHRAMANLI’YA FORMA HEDİYE EDİLMESİ BİZLERİ ÜZDÜ!’

MUSTAFA ÖZCAN
Yeni Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık ve Yönetim Kurulu Kahramanlı Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahramanlı’yı ziyaret etti. Yapılan ziyarette Başkan Saltık tarafından, Kahramanlı’ya isminin yazılı olduğu 33 numaralı forma hediye edildi. Bu ziyaret sonrası başta Kırmızı Şeytanlar taraftar grubu olmak Mersinlilerden tepki geldi.
Kırmızı Şeytanların yaptığı açıklamada, “Değerli taraftarlarımız; Şeytanlar Grubu olarak son yaşanan olayları şaşkınlıkla takip etmekteyiz. Öncelikle kulüp başkanımız Metin Saltık ve yönetim kurulunun sivil toplum örgütlerini, iş insanlarını, şehrin önde gelenlerine yaptığı ziyaretleri doğru buluyoruz. Kulüp başkanımızın iyi niyetini görmezden gelmek grubumuza yakışmayacaktır. Fakat geçmişte Mersin İdman Yurdu’muza zarar veren bazı şahısların ziyaret edilip kırmızı lacivertli asil formanın hediye edilmesi bizleri derinden üzmüştür.
Başkanımız ve yönetim üyeleri geçmişte yaşanan olayları ayrıntısına kadar bilemeyebilir fakat grup liderlerimize danışıp olaylar hakkında bilgi alabilirlerdi.” denildi.
“Yönetimin ile taraftar arasında iletişim kopukluğu var”
Açıklama şöyle sürdü;
“Bizleri üzen bir diğer konu ise eleştiriye açık olunmamasıdır. Taraftarlarımız haklı olarak tepkisini resmi sayfadaki malum gönderiye yaptılar ama yorumlar kapatılarak adeta sansür uygulanarak taraftarlarımızın yorum yapmasına izin verilmedi. Şeytanlar Grubu bu şehrin en büyük sivil toplum örgütüdür, takımımızın en büyük itici gücüdür. Bu şehirde her zaman söz sahibidir. Yönetimin yaptığı bazı hamlelerde taraftar ile maalesef iletişim kopukluğu yaşanmaktadır. Birlik beraberlik olmamız gereken, şehrimizi ayağa kaldırmamız gereken bu önemli günlerde bu tarz olayların yaşanması hepimizin zararınadır. Halihazırda önümüzde birtakım engeller varken bir de kendi kendimize engeller yaratmak köklü camiamıza yakışmayacaktır. Bu yüzden yapıcı eleştirilerimizin yerine ulaşmasını ve bir an önce gerekli adımların atılmasını temenni ediyoruz. Tepki olarak alt oluşumlarımız UltrasMersin, Yeraltı Tayfa, Genç Şeytanlar, Soli Tayfa, Yeni Mahalle , Bahçe Mahalle ,Yeni Pazar , Mersin Defend, Erdemli ve Toroslar tayfalarımızın Çatalca maçında tribünde olmama kararlarını destekliyor, topyekün Şeytanlar Grubu olarak bu hafta tribünde yer almayacağımızın bilinmesini istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir