Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ERDOĞAN SERİN: CUMHURİYETİMİZİN YÜZÜNCÜ YILINDA AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATMAMIZ ŞART

  Ülkemizin orman haritasına baktığımızda,

  Ülkemizin orman haritasına baktığımızda, seksen bir ilimizin üçte birinin (Eskişehir – Afyonkarahisar – Ankara – Konya – Çankırı – Kırıkkale – Kırşehir – Nevşehir – Aksaray – Niğde – Yozgat – Kayseri – Sivas – Malatya – Erzincan – Elazığ – Şanlıurfa – Mardin – Bayburt – Erzurum – Muş – Bitlis – Van – Ağrı – Kars – Ardahan – Iğdır illerinin) ormandan yoksun olduğunu görürüz.
  Bu illerin toplam yüz ölçümü, Ülkemizin yüz ölçümünün yarısı kadardır.

  Bu da demektir ki, Ülkemizin alan olarak yarısı ormandan yoksun. Türkiye’nin yakın gelecekte büyük bir su sorunuyla karşı karşıya kalacağını düşünürsek, ormandan yoksun olan bu alanları süratle ağaçlandırmamız lazım. Bunun da yolu gerçekçi bir ağaçlandırma seferberliği başlatmaktan geçer. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında topyekün bir seferberlik başlatıp, bozkırlarla kaplı olan bu alanları hızla ormana dönüştürmemiz şart. Aksi halde, bu güzel Ülke kuraklıkla ve çölleşmeyle boğuşmak durumunda kalacaktır.

  İktidarıyla muhalefetiyle bütün siyasi partilerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin bu meseleye odaklanmalarını temenni ediyor, basınımızın ve medyamızın da bu konuda önayak olmasını diliyorum!