Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  SOKAKLAR GÖLE DÖNÜYOR!

  Son yıllarda Mersin’de hayatı durdurma noktasına getiren sel ve taşkınlar hakkında vatandaşlara düşüncelerini sorduk. Vatandaş altyapının yetersizliğinden yakınarak, “Artık sokaklarda balıklar yetişmeye başlayacak” yorumu getirdi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mustafa Yaşar: “Mersin’e ne zaman 2 damla yağmur düşse sokaklar göle dönüyor. Altyapının yetersiz olduğu çok aşikar ama yeni yapılan yerlerde de su birikmesi sorunu var. Çünkü suyun doğru şekilde tahliye olması için doğru kanallar açılmış değil. Suyun önü rampa olunca su hemen birikiyor. O suların sokak ve yollardan gitmesi bazen günler sürüyor. Yani bu kadar güzel bir kentte bu kadar kötü görüntü olmamalıdır.”

   

  “KANALİZASYONLAR SOKAK ORTASINDA GİTMEYE BAŞLAYACAK”

  Gül Güneş: “Mersin’de yağmur yağdığı zaman dışarı çıkmaya korkuyoruz. Çünkü her yer göl oluyor. Yanımızdan bir araba geçtiği zaman sıçrattığı suyun altında kalıyoruz. Mersin gibi büyükşehir sıfatına sahip bir kentte bu tarz sorunların olmaması lazım. Bu konuda yetkililer her işi bırakıp harekete geçmelidir. Çünkü kentimizin en büyük sorunu budur. Her sene yapılmasını umuyoruz ama sürekli önümüzdeki sene deniliyor. İşe gitmemiz icap etmezse evden çıkmayız, çıkamıyoruz. Biraz daha ev sayısı artarsa kanalizasyonlar sokak ortasında taşarak gitmeye başlayacak.”

   

  “İLK ÖNCE ALTYAPIYI YAPSINLAR”

  Ali Yaman: “Kendimi bildiğimden beri aynı altyapıyı kullanıyoruz. Kaya Mutlu’nun 1975 yılında bir altyapı yaptı halen onu kullanıyoruz. Üstünden 45 yıl geçti ama değişen bir şey olmadı. Bir tane belediye başkanı çıkıp da bu sorunu çözeyim demedi. Hep suçu bir başkasına attılar. Belediyelerimizden yol ya da başka hizmet istemiyoruz. İlk önce altyapıyı yapsınlar. Mersin kıyı şehri ama denizden çok sokaklarda su var. Yollara bakıyorsunuz rezil durumda. Siyasilere bakıyorsunuz hiç oralı değiller. Sanki bu kenti yönetenler onlar değillermiş gibi sürekli kendilerinden öncekileri suçluyorlar. Yapsınlar altyapıyı, yolları biz o zaman eskileri eleştiririz. Ama onlardan fazlasını yapmadan sürekli suçlama halindeler. Bunlar gündelik politikalar. Böylelikle Mersin bir yere gelmez. Her gelen parti ve başkan vatandaşı kandırıp günü kurtarma derdinde. Kimse nüfusu 2 milyona yaklaşan bu kenti düşünmüyor.”

   

  “SOKAKLARDA BALIKLAR YETİŞMEYE BAŞLAYACAK”

  Kadir Çelik: “Mersin denizi, doğası ve havasıyla mükemmel bir şehir. Mersin’i övün derseniz bu üçü dışında bir şey söyleyemem. Hizmet yok çünkü. Mersin’de bu kadar eksik varken vatandaşların da yönetici kişiler kadar duyarsız kalmasını anlamıyorum. Yazın sıcaktan, kışın sulardan bu kentte durulmuyor. Mersinliler bunu hak etmiyor. Bir an önce altyapının yapılması lazım. Yoksa artık sokaklarda balıklar yetişmeye başlayacak. Eğer para yoksa da kampanya yapsınlar. Bu konuda vatandaşlar çok yardımcı olur çünkü artık canlarına tak etti. Sürekli haberlerde görüyorum; her yağmurda evler su altında… İşyerleri su altında… Olmaz. Yakışmıyor bunlar. Bu kente çok haksızlık yapılıyor. Umarım bundan sonraki seçimlerde vatandaşlar partiye değil, Mersin’e hizmet edecek adaylara oy verirler.”

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?