18 Nisan 2024

Mersin’de okul bahçelerine 600 zeytin fidanı dikildi

0

MERSİN'DE ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE TÜRKİYE KAMU ÇALIŞANLARI KALKINMA VE DAYANIŞMA VAKFI (TÜRKAV) İŞ BİRLİĞİNDE İMZALANAN "EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ" PROTOKOLÜ KAPSAMINDA 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA MERSİN VE İLÇELERİNDE OKUL BAHÇELERİNDE 600 ZEYTİN FİDANI DİKİLDİ. (MEHMET UMUT BAKAY/MERSİN-İHA) Mersin'de ormancılar ve öğrenciler okul bahçelerine 600 zeytin fidanı dikti.

Mersin’de ormancılar ve öğrenciler okul bahçelerine 600 zeytin fidanı dikti.
Orman Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜRKAV iş birliğinde imzalanan “Eğitimde İşbirliği” protokolü kapsamında 2023-2024 eğitim öğretim yılında Mersin ve ilçelerinde okul bahçelerinde 600 zeytin fidanı dikildi. Zeytin fidanı dikim etkinliklerinin sonuncusu Ertuğrul Gazi Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Orman Bölge Müdürü Mustafa Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Oğuzhan Yıldız ve öğrenciler katıldı. Etkinlik kapsamında 50 adet zeytin fidanı, öğrencilerin de katkılarıyla toprakla buluşturuldu.
Mersin Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, il sınırları dahilindeki Akdeniz ve Toroslar İlçelerinde bulunan 24 okulun bahçesine proje kapsamında toplam 600 adet zeytin fidanı dikiminin gerçekleştirildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir