Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Silifke Belediye Başkanı Altunok’tan Aksa Doğalgaz’a ziyaret

  Silifke Belediye Başkanı Sadık

  Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Mersin’in merkez ilçeleri ile Tarsus, Erdemli, Silifke, Mut, Anamur, Bozyazı, Gülnar ve Aydıncık’ta yeni yatırım ve şebeke genişletme faaliyetlerine devam eden Aksa Çukurova Doğalgaz’ı Silifke’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak üzere merkez ofisinde ziyaret etti. Başkan Altunok ile bir araya gelen Aksa Çukurova Doğalgaz yetkilileri, 2022 yılından bugüne kadar 49 milyon TL’yi bulan yatırımla Silifke’ye bağlı Gazi, Göksu, Sarıcalar ve Sayağzı mahallelerinde gerçekleştirdikleri çalışmalar ve yaptıkları planlamalar hakkında bilgi verdi.

  233 bin 773 abonenin doğal gaz konforunu ve ekonomisini yaşadığı Mersin’de “Doğal gazsız ilçe kalmayacak” diyerek yıl sonunda doğal gazı ulaştırmak üzere Anamur, Bozyazı, Gülnar Aydıncık’ta altyapı çalışmalarına devam eden Aksa Çukurova Doğalgaz, il merkezinin yanı sıra Tarsus, Erdemli, Silifke ve Mut ilçelerinde de eşzamanlı olarak şebeke genişletme faaliyetlerini sürdürüyor. Kentte her geçen gün daha fazla vatandaşı çevreci, güvenli ve ekonomik enerji doğal gazla buluşturan Aksa Çukurova Doğalgaz, merkez ofislerinde Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’u ağırlayarak ilçede gerçekleştirdikleri çalışmaları tüm detaylarıyla birlikte anlattı.

  Mersin’de doğal gazsız ilçe ve mahalle kalmayacak

  Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok ile Aksa Çukurova Doğalgaz’ın Mersin merkez ofisinde bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Aksa Çukurova Doğalgaz Mersin Bölge Müdürü Tufan Duman, Silifkeli vatandaşların ısınma, pişirme ve sıcak su ihtiyaçlarını doğal gazın sunduğu avantajlarla karşılayabildiklerini belirterek, doğal gazın kullanımını yaygınlaştırmak için durmaksızın çalıştıklarını söyledi. Silifke’de gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Duman, “İlçemizdeki yatırım tutarı 49 milyon TL’ye ulaştı. Talep her geçen gün artıyor ve bu talepten oldukça memnunuz. Silifke’de şu an itibarıyla Gazi, Göksu, Sarıcalar ve Sayağzı mahallelerinde 2 bin 520 abonemiz var, bu sayı geçen gün artıyor. Biz istiyoruz ki Mersin’de doğal gazsız ilçe ve mahalle kalmasın, vatandaşlarımız doğal gaz konforunu evlerinin her köşesinde yaşasın” dedi.

  Tesisat için mutlaka sertifikalı firmalarla çalışılmalı

  Vatandaşların ısınmada ithal kömüre göre 4 kat*, elektriğe göre 3 kat*, mutfakta yemek pişirmede ve sıcak suda tüpe göre 5 kat* daha ekonomik olan doğal gazı evlerinin her odasında veya isterlerse yalnızca mutfaklarında gönül rahatlığıyla kullanabildiklerinin bilgisini veren Duman, ilk kez doğal gaz abonesi olacak vatandaşları EPDK tarafından belirlenen mevzuat çerçevesinde proje onay süreci tamamlanmadan tesisat yaptırmamaları konusunda uyardı. Vatandaşlara iç tesisat ve proje onay süreçlerinde mutlaka sertifikalı tesisat firmalarıyla çalışmalarının önemini hatırlatan Duman, yetkisi olmayan firmalara tesisat dönüşüm işlemlerini yaptıran abonelerin mağduriyet yaşayabileceklerinin altını çizdi. Duman, “Bu şirketler, 4646 sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanunu doğrultusunda Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun oluşturduğu mevzuat çerçevesinde sertifikalandırılan gaz tesisatı firmalarından oluşuyor. Tesisat ve proje onay süreçlerindeki adımlar ise sertifikalı tesisat firmalarının sorumluluğunda gerçekleşiyor. Vatandaşlarımız aksadogalgaz.com.tr web sitesinde yer alan Müşteri Hizmetleri bölümünden veya şubelerimizden, bölgemizde hizmet veren sertifikalı tesisat firmalarının listesini ve asgari şartları içeren sözleşme örneğini temin edebilir” diye konuştu.