Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  VALİ PEHLİVAN, RESİM VE KARİKATÜR YARIŞMASINDA ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ

  Mersin Valisi Ali Hamza

  Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Ticaret Bakanlığı tarafından ülkemiz genelinde düzenlenen “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu Resim ve Karikatür Yarışmasında ödül alan öğrencileri kabul etti.

  Ticaret Bakanlığı uhdesinde gerçekleşen, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce, milli eğitimin temel amaçları doğrultusunda, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencileri bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, bu konularda farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalar ve kalıcı eser bırakmaya özendirmek amacıyla, “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu Türkiye geneli resmi ve özel okullarda “Ortaokullar Arası Resim ve Liseler Arası Karikatür” yarışmaları düzenlendi. Yarışmada, Mersin Toroslar İlçesi Arpaçsakarlar Şehit Durmuş Tek Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Emine Erkal 4.’lük Mansiyon Ödülüne layık görülerek ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

  Ortaokul ve dengi okulların 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirilen “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışmasında il bazlı değerlendirme sonucuna göre Mersin Toroslar İlçesi Arpaçsakarlar Şehit Durmuş Tek Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Nisanur Tarhan İl 1.’si oldu.
  Lise ve dengi okulların 9, 10, 11 ve 12 inci sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirilen “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu karikatür yarışmasında il bazlı değerlendirme sonucuna göre Tarsus Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Emirhan Yılmaz İl 1.’si oldu.

  Vali pehlivan, derece alan öğrencilere ve öğretmenlerine plaket ve hediye takdim etti. (Haber Merkezi)