Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mersin Aydıncık bu kış doğal gaz konforunu yaşayacak

  Mersin merkez ilçeleri ile

  Mersin merkez ilçeleri ile Tarsus, Erdemli, Silifke, Mut, Anamur, Bozyazı ve Gülnar’da faaliyetlerine tüm hızıyla devam eden Aksa Çukurova Doğalgaz, 18 milyon TL’lik yatırımla Aydıncık ilçesini bu kış doğal gaz konforuyla buluşturmak için çalışmalara başladı. Aksa Çukurova Doğalgaz Mersin Bölge Müdürü Tufan Duman, ilk kazmanın vurulmasının ardından Aydıncık Kaymakamı Selahattin Hıdır ile Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan’ı ziyaret ederek ilçede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

  “Mersin’de doğal gazsız ilçe kalmayacak” diyerek her geçen gün daha fazla aileyi ekonomik, güvenli ve çevreci enerji doğal gazla buluşturan Aksa Çukurova Doğalgaz, Mersin’de il merkezinin yanı sıra Tarsus, Erdemli, Silifke ve Mut ilçelerinde 230 bin 736 abonesine güvenli, çevreci ve ekonomik enerji doğal gazı ulaştırıyor. Anamur, Bozyazı ve Gülnar’dan sonra altyapı çalışmalarına başlanan Aydıncık ilçesi de bu kış doğal gaz konforunu yaşayacak ilçeler arasında yer alıyor; vatandaşlar ısınma, pişirme ve sıcak su ihtiyaçlarını doğal gazın sunduğu avantajlarla karşılayabilecek.

  Isınmada ithal kömüre göre 4 kat avantajlı

  Aydıncık Kaymakamı Selahattin Hıdır ile Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan’ı makamlarında ziyaret ederek ilçede yürüttükleri faaliyetlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aksa Çukurova Doğalgaz Mersin Bölge Müdürü Tufan, Aksa Çukurova Doğalgaz olarak ekonomik, çevreci ve konforlu enerji kaynağı doğal gazın kullanımını yaygınlaştırmak için hem sahada hem masada durmaksızın çalıştıklarını ifade etti. 18 milyon TL’lik yatırımla Aydıncık ilçesinin kış aylarında doğal gaz konforunu yaşayacağının bilgisini paylaşan Duman, doğal gazın ailelerin bütçesine sağladığı katkıdan temiz hava sahasının korunmasına kadar birçok alanda faydalarının bulunduğunun altını çizdi. Vatandaşların doğal gazın sunduğu avantajlarla ısınma, pişirme ve sıcak su ihtiyacını karşılayabileceğini belirten Duman, sözlerine şöyle devam etti: “Vatandaşlarımız ısınmada ithal kömüre göre 4 kat*, elektriğe göre 3 kat*, mutfakta yemek pişirmede ve sıcak suda tüpe göre 5 kat* daha ekonomik olan doğal gazı evlerinin her odasında veya isterlerse yalnızca mutfaklarında gönül rahatlığıyla kullanabiliyor.