Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nde FSC Denetimi Yapıldı

  Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’ne
  Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Anamur, Bozyazı ve Gülnar Orman İşletme Müdürlükleri’nde FSC (Forest Stewardship Council/Orman Yönetim Konseyi) ara denetimi yapıldı.
  FSC (Forest Stewardship Council/Orman Yönetim Konseyi) sertifikasyon sistemi kapsamındaki denetime, Prof. Dr. Ahmet Sıvacıoğlu, İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Necati Kulak, Anamur Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş, Bozyazı Orman İşletme Müdürü Fahri Uzlar, Gülnar Orman İşletme Müdürü Serdar Karaca, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları, üretimde çalışan kooperatif üyeleri ve gerçek kişiler katıldı.
  FSC (Forest Stewardship Council/Orman Yönetim Konseyi) prensip ve kriterleri arasında yer alan; ormanların çevresel olarak uygun, sosyal açıdan yararlı ve ekonomik olarak uygulanabilir bir şekilde yönetilmesi, ormanlardan gelecek nesillerin gereksinimlerini tehlikeye atmadan sürdürülebilir bir şekilde yararlanmak amacıyla yapılan ve ormancılık faaliyetlerinde öncelikle çalışan tüm işçilerin can ve mal güvenliğinin sağlanması, ormanda mevcut flora ve faunanın korunması, faydalanma esnasında mevcut ormana zarar vermemek, orman içi ve bitişiğinde yaşayan yerel halkın geleneksel ve yasal haklarının idarece sağlanması, sosyal ve ekolojik çevreye verilebilecek zararları asgari düzeyde tutma çalışmalarının denetimleri yapıldı.
  (Haber Merkezi)