Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  MESKİ, Kuyuluk Mahallesine atıksu altyapısı kazandırıyor

  Mersin Su ve Kanalizasyon

  Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, merkez Mezitli ilçesine bağlı ‘Kuyuluk ve Çankaya mahalleleri 2. etap kanalizasyon hattı yapım işi’ çerçevesinde Çankaya Mahallesi’nde atıksu hattı çalışmalarına başladı.
  MESKİ Genel Müdürlüğü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde içmesuyu, yağmursuyu ve atıksu altyapı projelerini kesintisiz bir şekilde hayata geçirmeye devam ediyor. Mezitli ilçesine bağlı Kuyuluk bölgesinin yerleşim yerlerindeki kanalizasyon sorunlarının büyük bir kısmını, gerçekleştirdiği 1. etap çalışmaları ile rahatlatan MESKİ, imar yollarının Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mezitli Belediyesi tarafından açılmasının ardından, bölgede eksik kalan hatların da hızlı bir şekilde yapılması için gerekli çalışmalara başladı. MESKİ’nin, yatırım bedeli 10 milyon 803 bin lira olan Mezitli ilçesine Çankaya Mahallesi 2. etap kanalizasyon hattı yapım işi çerçevesinde muhtelif çaplarda yaklaşık 7 bin 500 metre kanalizasyon şebekesi yapılması planlanıyor.
  MESKİ’nin, Mezitli ilçesine bağlı Kuyuluk, Çamlıca ve Çankaya mahalleleri 1. etap kanalizasyon hattı yapım işinde tamamlanan 18 bin metre kanalizasyon hattına ilaveten yapılan 2. etap çalışmalarının tamamlanmasıyla, bölgedeki atıksu hat uzunluğu toplam 25 bin 500 metreye ulaşacak.
  MESKİ Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nda kontrol mühendisi olarak görev yapan Tuğrul Yaycıoğlu, “Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mezitli Belediyesinin imar yollarını açmasıyla beraber, 2. etap kanalizasyon hattı çalışmalarına başladık. Yaklaşık 8 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmamızla bölgenin altyapı sorununu büyük oranda çözmüş olacağız” dedi.