Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mersin Şehir Tiyatrosu, yeni oyunu ‘Kamyon’un prömiyerini yaptı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 2022-2023 sezonundaki yeni oyunlarından biri olan ‘Kamyon’, Mezitli Kültür Merkezi’nde yapılan prömiyerde seyirciyle buluştu.
  Kamyonları bozulunca ıssız bir yolda kalan 4 kişi ve bekledikleri tamircinin üzerine kurulan oyun, toplumun belirli kesimlerinin çalışma şartlarını ve zorlu hayat mücadelesini konu ediyor. Seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği oyunun biletleri günler öncesinden tükenirken, izlemeye gelen tiyatroseverler oyuna, oyuncuların performansı ile sahne ve dekor tasarımına tam not verdi. Memet Baydur’un yazdığı ‘Kamyon’ isimli eser, Necati Kutlu’nun yönetmenliğinde sahnelendi. Tamer Çelik’in Dramaturg olarak üstlendiği oyunun dekor kostüm tasarımını Alev Tol, ışık tasarımını Salim Yücel, müziklerini de Ömür Çil ve Emrah Oğuz yaptı.
  Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hülya Savaş oyun hakkında bilgi vererek, “Memet Baydur, Türk tiyatrosunun çok önemli yazarlarından biridir. O’nun çok sevilen ve çok tercih edilen bir oyunu olan Kamyon’u sahneledik. Gayet güzel bir çalışma oldu. Seyircimiz de oyunu çok sevdi” dedi.
  Pandemi ve yaşanan depremler dolayısıyla zorlu bir süreçten geçildiğini belirten Savaş, bu sürecin atlatılmasına sanatla destek olmak istediklerini belirterek, “Halkımızla tiyatroda buluşarak, üzüntülerimizi hafifletecek, mutluluklarımızı da çoğaltacağız” diye konuştu.
  Mersinlileri tiyatro oyunlarını izlemeye davet eden Savaş, oyunun toplumda karşılığı olan karakterlerden oluştuğunu vurgulayarak, “Seyircilerimizin sahnede gördükleri her karakter, aslında toplumun içinde karşılığı olan karakterler. Seyircimiz oyunlarımızda bazen belki kendini bulacak, belki bir tanıdığını bulacak, belki de oyunu Türkiye’nin şu anki haline benzetecek” ifadelerini kullandı.
  Oyunu izlemeye gelen tiyatroseverlerden Aydan Yalçın da, “Ben oyunu çok merak ediyordum, çok güzel buldum. Çok insani, çok sosyal, kıymetli ve güzel konulara değinildi. Oyuncular çok başarılıydı. Bence koreografi ve her şey bir bütünlük içinde çok güzeldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Hepimiz için güzel bir akşamdı” şeklinde konuştu.