Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  SEÇER: ‘BİZ CENGE GİTMİYORUZ, ARKADAŞIZ, KARDEŞİZ, AKRABAYIZ’

  “Savaşa gitmiyoruz, bakın bir

  “Savaşa gitmiyoruz, bakın bir yanılgıya düşmeyelim, yüksek tonda sanki birbirimizle cenk ediyormuşuz gibi taraftarlarını heyecana getirmek isteyen siyasetçilere kulağınızı tıkayın.”

  Haber / ARZU ÖZER

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Mersin Milletvekili Adayı Hasan Ufuk Çakır’ın gerçekleştirdiği ‘Çavuşlu Mitingi’ne katıldı.
  Toroslar ilçesine bağlı Çavuşlu Mahallesi’nde gerçekleştirilen mitinge Başkan Seçer’in yanı sıra, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP Mersin İlçe Gençlik kolları Başkanı Alkım Sümer, CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, CHP Mersin Milletvekili Adayları Emre Yılmaz, Şerife Arıcı Yıldız, CHP il ve ilçe yöneticileri ile Büyükşehir Meclis Üyeleri katıldı.
  “Aynı aileden farklı partilere oy veren
  insanlar var”
  Türkiye tarihinin çok önemli bir seçimine gidildiğini belirterek konuşmasına başlayan Başkan Vahap Seçer, bazı kesimlerin süreçte adeta cenke gidermişçesine söylemlerde bulunduğunu belirterek “Savaşa gitmiyoruz, bakın bir yanılgıya düşmeyelim, yüksek tonda sanki birbirimizle cenk ediyormuşuz gibi taraftarlarını heyecana getirmek isteyen siyasetçilere kulağınızı tıkayın. Biz cenge gitmiyoruz. Arkadaşız, kardeşiz, akrabayız. Aynı aileden farklı partilere oy veren insanlar var” diyerek siyasilere sağduyu çağrısında bulundu.
  “Mersin halkı vefalıdır”
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Mersin Mitingi’ne katılan vatandaşlara ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi ne hizmeti yaptı ki? Ne yaptı Mersin’e, ne yaptı? Bay Kemal ne yaptı?’ diye sorduğunu, vatandaşların ise ‘Havet’ şeklinde yanıt verdiğini söyleyen Başkan Seçer “Ses çıkmadı. Dikkat ettim, bir daha kulağımı verdim, ‘Havet’ cevabı çıktı. Evet değil ‘Havet’ diyorlar. Sonra arkadaşlarım dediler ki: ‘Başkanım bu topluluğun önemli bir kısmı şehir dışından geldi. O garipler ne bilsin, bindirilmiş kıtalar onlar hayır, Mersin’de yaşayanlar da refleksle Vahap Seçer’e evet dediler, onun için ‘Havet’ çıktı’. Mersin halkı vefalıdır, o yanıt karşısında kalbimden böyle geçti” dedi.
  “Allah sizden razı olsun”
  Vatandaştan Seçer’e: “Siz beni mağdur etmediniz, ben de sizin yüzünüzü kara çıkarmadım, çıkarmam”
  Konuşması esnasında çevre apartmanlardan birisinin balkonunda bulunan bir kadının “Tüm mahalle bilir, 1 kuru ekmeğe muhtaçtım. 1 gün kapınıza geldim, 3 gün içinde beni işe soktunuz. Siz beni mağdur etmediniz, ben de sizin yüzünüzü kara çıkarmadım, çıkarmam. Allah sizden razı olsun” diye seslenmesi üzerine Başkan Seçer, “Allah yolunu açık etsin. Çoluğunla çocuğunla mutlu bir hayat nasip etsin. Çalışıyorsun, alın terinin karşılığını alıyorsun. Şimdi bacım oradan teşekkürlerini iletti, tanımam. Ben siyasi görüşünü bilmem, ismini bilmem, soyadını bilmem” yanıtını verdi.
  ‘Ülkeyi parsel parsel satanlara yazıklar olsun’
  Mitingin yapıldığı Çavuşlu Mahallesi’nin siyasilerin ‘Milliyetçilik’ üzerinden oy devşirmeye çalıştığı bir bölge olduğuna dikkat çeken Seçer, “Mertçe konuşalım. Biz dimdik, direkt konuşuyoruz. Geldik yönetime belediyede 10-11 bin insan çalışıyor, hala çalışıyor. Bir şarkı tutturdular ‘Çalışanlar işten çıkartılıyor, vatan evlatları işten çıkartılıyor, memleket çocukları..’  Şu anda çalışan 11 bin kişi bu memleketin evladı değil mi? Gidin belediyeye sandık koyun, çoğu geçmiş seçimlerde benim partime oy veren insanlar değil, bizim öcü olmadığımızı görünce belki fikirleri değişmiştir. İnsanları bölmeyin. Yazıktır günahtır. Bu ülkeyi parsel parsel satanlara yazıklar olsun. Bu ülkenin kamu kaynağını israf edenlere yazıklar olsun. Çalmakla israf etmenin farkı yok, ikisi de senin paran” ifadelerini kullandı.
  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 500 çölyak hastasına her ay 21 adet ekmek ve un desteği verdiğini aktaran Başkan Seçer, “Peki bugüne kadar bu hastalık vardı da neden kimsenin aklına gelmedi? Mersin Büyükşehir Belediyesi sizin paranızla o ihtiyaç sahibi ailelerimize bu katkıyı yaparken, bundan önce bu kenti yönetenlerin, bu ülkeyi yönetenlerin neden aklına gelmedi” dedi.
  “Gelin hizmet konuşalım, hodri meydan”
  Kentin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sokakta alnı açık başı dik gezebilmek için gece-gündüz demeden çalıştığını, bir aile evladının yapması gerekenin de bu olduğunu vurgulayan Başkan Seçer “Ben belediye başkanıyım. Dört yıldır uyku bana haram, neden, sokakta alnım açık başım dik gezmem lazım. Ali Mahir Başarır mecliste parlamentodaydı. Dişe diş, göze göz mücadele etti. Yan gelip yatabilirdi, korkabilirdi, tutuklarlar, bir sürü tuzak kuruyorlar. Belediye için kurmadılar mı? Terör örgütlerinin yanında duranları Allah kahretsin. Benim Partimin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Siz Mustafa Kemal’in partisinden terörist çıkartamazsınız. Bir gün öyle bir gün böyle bu halkın aklını karıştırmayın. Milli duygularıyla oynamayın. Bu günahı yapmayın. Dini duygularıyla oynamayın. Gelin hizmet konuşalım, hodri meydan” diye konuştu.
  “Mersin’in Gaziantep’ten, Konya’dan, Kayseri’den neyi eksik, nerede devlet yatırımları?”
  Mersin’in merkezi hükümetten hak ettiği yatırımı almadığını söyleyen Başkan Seçer, Gaziantep, Kayseri, Konya gibi farklı şehirlerde yapılan çalışmaların Mersin’de yapılmamasına tepki göstererek “Mersin’in Gaziantep’ten, Konya’dan, Kayseri’den neyi eksik, nerede devlet yatırımları? Şurada bir tane köprülü kavşak yapmış Karayolları, yapmaz olaydı. Gaziantep’e Konya’ya Kayseri’ye gidin,  her tarafa Karayolları damgalı battı çıktı yaptılar. Burada belediye yapıyor. Biz para mı basıyoruz? Paramı çalıyoruz. Bize kanunla belirlenmiş bir kaynak var, geliyor. Çalmıyoruz, israf etmiyoruz, ‘Ver işi alsın maaşı’ yapmıyoruz. İşlerine gelmiyor ama gelecek, alışacaklar” ifadelerini kullandı.
  “14 Mayıs’ta desteğinizi istiyorum”
  Vatandaşlardan 14 Mayıs’ta Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu için destek isteyen Seçer şunları kaydetti: “14 Mayıs’ta CHP Genel Başkanı 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğinizi istiyorum, Partim Cumhuriyet Halk Partisi’ne desteğinizi istiyorum. Ama elbette ki ittifak var. Bu ittifak dışında partiler var. Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyorlar. Gönül verdiğiniz partiniz varsa bu ittifaktan, gidin ona verin gönül rahatlığıyla. Ama ben CHP’liyim, kendime oy isteyeceğim. Hedef 13 milletvekili. Bizim adaylarımızdan daha iyi adaylar mı var? Hepsi birbirinden değerli. Biz buradayız.”
  “Biz Mersin’in menfaati için bütün kapıları zorlarız, açar geçeriz”
  Seçer, 4 yıl boyunca gerçekleştirecekleri hizmetler için her türlü makama ve kuruma gidip Mersinlilerin menfaati için çalıştığını dile getirerek, “Hiç kimseden de çekinmedim. Biz Mersin’in menfaati için bütün kapıları zorlarız, açar geçeriz. Bunun güvencesi biziz. Hizmet konuşalım. Buradaki topluluktan daha mı fazla seviyor Cumhur İttifakı’nın siyasetçileri ülkemizi? Hizmet yapacağız. İnsanlar iş, aş, yol, havaalanı bekliyor, bunları konuşalım”  diye konuştu.
  Başarır: “Geldiğimiz yılın ilk altı yılında havaalanı açılacak”
  CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ise, “Ülkenin Cumhurbaşkanı, ‘Mersin’e baktım; çamur, çukur’ diyor. Düne kadar bunlar yoktu ama öyle bir konuştu ki, dibin altına düştün çukur oldu Mersin’de. Nebati diyor ki ‘Ben Mersin’de rahatça yürüyebiliyorum.’ Bu yolu Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı yapıyor, ondan yürüyorsun. Mersin’de 4.5 yılı düşünelim. Benim yurttaşlarım ekmek 5 lirayken 6 liraya üç kap yemek yiyor. Ekmek 5 lirayken 2.5 liraya ekmek yiyor. Çiftçiye hayvan, gübre, ilaç desteği yapılıyor. Yol yapılıyor. 100 yıl sonra metro yapılmak isteniyor. Kim engelliyor? Kötü hediyeniz Nebati. Nebati sen buraya ne yüzle geliyorsun? Havaalanımız nerede? Bitmedi. Ama açılışını yaptılar, uçak yere değmeden uçurdular. Antalya otoyolunuz nerede? Bitmedi. Sahil projeniz nerede? Bitmedi. Siz ne yaptınız Mersin’e? Limanı sattınız. Size söz veriyorum, geldiğimiz yılın ilk altı ayında havaalanı açılacak, otoyolumuz, sahil projesi yapılacak” ifadelerine yer verdi.
  Ömür: “15 Mayıs’ta Mersin, Türkiye hakkını alsın”
  CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür de Mersinlilerin artık değişim istediğini vurgulayarak, “Mevcut Cumhurbaşkanı orada belediyelerimize, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımıza bir de çamur attı. Helikopterle Mersin’e geldiği için Mersin’in belediyecilikte kötü olduğunu söyledi. Ancak şehirde biraz gezip görseydi 2019’dan sonra Mersin’in nasıl değiştiğini, yönetildiğini, hizmet yapıldığını görürdü. CHP’nin kırmızı çizgisi vatan ve bayraktır. CHP bu ülkenin bu devletin sigortasıdır. Sizlerden 1 oy Kılıçdaroğlu’na 1 oy CHP’ye istiyoruz. 15 Mayıs’ta Mersin, Türkiye hakkını alsın” diye konuştu.
  Çakır: “Adaletin dağıtıldığı bir Türkiye hayalimiz çok yakında sizlere kavuşacak”
  Hayali kurulan Türkiye’nin çok yakında vatandaşlara ulaşacağını söyleyen CHP Mersin Milletvekili Adayı Hasan Ufuk Çakır “Bu seçim demokrasinin en zor seçimi. Bu seçim çocuklarımızın geleceğinin,  kadınların geleceğinin, çiftçinin yarınının seçimi, depremzedelere derman olacak seçim. Nerede bir haksız kazanç varsa sorumlusu 20 yıldır bu ülkeyi yöneten AK Partinin lideridir. Mersinli kardeşlerim kaybedecek bir günümüz bile yok. Gelin bu işi burada bitirelim. Adaletin dağıtıldığı bir Türkiye hayalimiz çok yakında sizlere kavuşacak” dedi.
  Yılmaz: “14 Mayıs’ta yeni bir aslanı Çankaya’ya taşıyacağız”
  CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Adayı Emre Yılmaz ise, “Ben bugün havalimanını ziyaret etmek istedim. Muktedir konuştu, ben de kendi gözümle gördüm. Havalimanına kadar her taraf sarı çizgili asfalt. Sonrasında otoban bağlantı yolu hazırlıyorlar muktedirler. Ama hiçbir yerde daha henüz bitmiş bir işlem yok. 31 Mart’ta nasıl burada bir hikaye yazdıysak, yeni bir hikaye yazacağız Artık Mersin’e bir aslan geldi. 14 Mayıs’ta da yeni bir aslanı Çankaya’ya taşıyacağız” dedi.
  CHP Mersin Milletvekili Adayı Şerife Yıldız Arıcı ise, “Zaman o kadar hızlı geçiyor ki bundan 4 yıl önce Toroslar’da 1000 kadınla Toroslar’ın zirvesinde Kızılkaya’da Bolkarlar’da baharın gelişini Hıdırellez’de kutlamıştık. Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in Mersin’e getirdiği baharı kadınlarla kutlamıştık. Çünkü kadınlar doğayı bahara uyandırır. Burada da görüyorum ki kadınların bu heyecanı, coşkusu 14 Mayıs’ta Mersin’i bahara uyandıracak” diye konuştu.
  Soysal: “Hiçbir ayrım yapmadan hizmet yapan Başkanıma teşekkür ederim”
  Başkan Vahap Seçer’in Mersin’in hiçbir muhtarına karşı ayrımcılık yapmadığını söyleyen Türkiye Muhtarlar Federasyonu Mersin Şubesi Başkanı ve Çavuşlu Mahallesi Muhtarı Halil İbrahim Soysal ise “Hiçbir ayrım yapmadan hizmet yaptığına bizzat şahit olduğum için Başkanıma ayrıca teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar ‘Toroslardan adayınız yok’ deniyordu şimdi 2 tane adayımız var. Birisi Talat Dinçer diğeri köyümün çocuğu her zaman yanımızda olan Ufuk Çakır’a destek vermeye var mısınız?” diyerek mitinge gelenlerden CHP Mersin Milletvekili Adaylarına destek istedi.