24 Mayıs 2024

‘Yüz yıllık Cumhuriyeti değiştireceğiz’ diyorlar’

0
GÜL ÇAĞLAR
AK Pati Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, seçim çalışmaları için gittiği ikinci bölgede, Kılıçdaroğlu’na HDP üzerinden yüklendi. Kıratlı, “O masa kurulduğu zaman dolaylı destek veren HDP’liler, şimdi meydanlarda, ‘Selo’ya özgürlük, APO’ya özgürlük diye haykırıyor. ‘Yüz yıllık Cumhuriyeti değiştireceğiz’ diyorlar. Tüm bunlar, HDP ile gizli görüşme yapan Kılıçdaroğlu’nun yaptığı kirli pazarlığı ortalığa saçıyor” dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında Mut ve Gülnar’ın ardından, Anamur ve Boyazı’ya giden 28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, buralarda da yoğun kalabalık ve sevgi gösterileriyle karşılandı. Kıratlı, Anamur’da bazı oda ve derneklere ziyaret gerçekleştirirken, esnafla da buluştu. AK Parti Milletvekili Adayı Seçkin Taş ile TOKİ konutları ününde yüzlerce vatandaşa hitap eden Kıratlı, ardından, yine Seçkin Taş ve parti teşkilat üyeleriyle birlikte kırsal mahallelerden biri olan Çarıklar’da 7’den 77’ye hemşehrilerinin sevgi gösterileri ve tezahüratlarıyla karşılandı. Sonrasında ise eski ilçe başkanlarının da olduğu bir toplantıda partililere hitap etti.
“BOZYAZI’DA ÇİÇEKLERLE KARŞILAMA”
Anamur’dan sonra, AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Veli Tolu ile Bozyazı’ya geçen Kıratlı’yı parti binası önünde ilçe başkanı Ümit Navgasın ve AK Parti Milletvekili Adayı Seçkin Taş ve parti teşkilatları karşıladı. Kadın kolları üyeleri Kıratlı’ya çiçek takdim etti. Tekmen mahallesinde cuma namazını kılan Kıratlı, burada Tekmen eşrafından hakka yürüyen Hüseyin Dilik’in kuran tilavetine katıldı, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileğinde bulundu. Ardından, İlçe Başkanı Ümit Navgasın, Milletvekili adayı Seçkin Taş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mevlüt Ok ve Veli Tolu ile birlikte yine Tekmen’de seçim bürosu açılışına katıldı, partililere hitap etti. Kıratlı, daha sonra Bozyazı Kapalı Semt Pazarı’nı gezdi. Çoğunlukla köylü kadınların kendi yetiştirdiği ürünlerin satıldığını gören Kıratlı, memnuniyetini ifade etti. Kıratlı ve beraberindekiler Bozyazı Sanayi Sitesinde esnafla buluşmalarının ardından Tekeli’de de seçim ofisini ziyaret ettiler.
SİLİFKE’DE GENÇLİK BULUŞMASINA BAKAN NEBATİ İLE KATILDI
AK Pati Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, Bozyazı’daki çalışmalarının ardından Silfike’de düzenlenen “Gençlik Buluşması” etkinliğine Hazine ve Maliye Bakanı ve Mersin Milletvekili Adayı Dr. Nureddin Nebati katılırken, AK Parti Milletvekili Adayı Havva Sibel Söylemez ve Silifke Belediye Başkanı Sadık Altınok ile buluştu.
“HDP’LİLER ARTIK AÇIK AÇIK SÖYLÜYOR”
Seçim çalışması için gittiği yerlerde halka ve partililere hitabında, HDP üzerinden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Ali Kıratlı, özellikle son zamanlarda CHP mitinglerinde boy gösteren, HDP bayrağı açarak, sloganlar atan HDP’lilerin olduğunu, bunları açık açık yapmaya başladıklarını anlattı. Kıratlı şunları kaydetti:
“Daha dün, ‘biz sırtımızı Kandil’e yasladık. Yüz yıllık Cumhuriyetle hesaplaşacağız’ diyenler, işin içine CHP’yi direkt katmıyorlardı. Ne oldu? Kılıçdaroğlu masadaki tüm parti liderleriyle oturdu pazarlıklar yaptı. Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı, milletvekili garantisi vs vaatlerde bulundu. Peki HDP ile nasıl pazarlıklar yapıldı? Hatırlayın, Kılıçdaroğlu, HDP’nin tehdit etmesinin ve ‘bizimle de görüşün artık, yoksa…’ demesinin ardından gitti, kapalı kapılar ardında görüştü. Aslında neler görüşüldüğü, neler vaat edildiği az-çok biliniyordu ama şimdilerde CHP mitinglerinde boy gösteren HDP’lilerin attığı sloganlardan çok daha iyi anlıyoruz. Daha önce de bu partinin genel başkanları, başkan yardımcıları ve hatta dağdaki PKK/PYD yöneticileri söylemişlerdi. Ne söylemişlerdi?’ Bizim, düşüncelerimizle, CHP’nin düşünceleri örtüşüyor. Rejim değişikliği ile ilgili CHP ile aynı paralelde düşünüyoruz. AK Parti hükümetinin devrilmesi lazım. Biz, başımızı çıkartamıyoruz…’ demişlerdi. Şimdi de işte CHP mitinglerinde, ‘Selo’ya özgürlük, APO’ya özgürlük’ diye bağırıyorlar. Tüm bunlar, HDP ile gizli görüşme yapan Kılıçdaroğlu’nun HDP ile yaptığı kirli pazarlığı ortalığa saçıyor.”  Ama milletimiz görüyor bunları ve 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde gereken cevabı verecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir