24 Mayıs 2024

Fırtına ve hortumda panik anları kamerada

0

MERSİN'İN ANAMUR İLÇESİNDE FIRTINA İLE BİRLİKTE ORTAYA ÇIKAN HORTUM BİRİ TIR İKİ ARACI DEVİRDİ, ÇATILARI UÇURUP SERALARA ZARAR VERDİ. OLAYDA HAFİF TİCARİ ARAÇTA BULUNAN 1 KİŞİ YARALANIRKEN, FIRTINA VE HORTUM ANI CEP TELEFONU KAMERASINA SANİYE SANİYE YANSIDI. (ALİ TANDOĞAN - HÜSEYİN YILDIZ/MERSİN-İHA) Mersin'in Anamur ilçesinde fırtına ile birlikte ortaya çıkan hortum biri tır iki aracı devirdi, çatıları uçurup seralara zarar verdi. Olayda hafif ticari araçta bulunan 1 kişi yaralanırken, fırtına ve hortum anı cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Mersin’in Anamur ilçesinde fırtına ile birlikte ortaya çıkan hortum biri tır iki aracı devirdi, çatıları uçurup seralara zarar verdi. Olayda hafif ticari araçta bulunan 1 kişi yaralanırken, fırtına ve hortum anı cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.
Meteorolojinin uyarısının ardından Mersin’in Anamur ilçesinde kuvvetli rüzgar ve fırtına etkili oldu. Fırtına ile birlikte ortaya çıkan hortum, ilçeye bağlı Sultan Alaaddin, Akarca ve Ören mahallelerinde seraları parçaladı, çatıları uçurdu. Hortum bir tırı devirdi, bir hafif ticari aracı da ters döndürdü. Dereye düşerek ters dönen aracın sürücüsü yaralandı. Yaralı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ağaçların da devrildiği, seralarda ve çilek tarlalarında zarara yol açan fırtına ve hortumun geldiği anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. O anlarda kopan elektrik tellerinden çıkan kıvılcımlar ve devrilen kapının sürüklenmesi ile parçalanan seralar yer aldı. Yaşanan panik görüntüyü çeken vatandaşın anlatımına da yansıdı.
Öte yandan fırtına ve hortum sonrası bölgeye gönderilen belediye ve kurumların ekipleri çalışmalara başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir