18 Nisan 2024

Vali Pehlivan, depremzede aileleri ziyarete devam ediyor

0

VALİ PEHLİVAN, DEPREMZEDE AİLELERİ ZİYARETE DEVAM EDİYOR

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte, deprem bölgesinden kentte gelen vatandaşları, misafir edildikleri yurtlarda ziyaret etmeye devam ediyor.
Yenişehir Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdunu ziyaret eden Pehlivan çifti, vatandaşlarla görüşerek ihtiyaç ve taleplerini dinledi, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, depremde yaralananlara acil şifa, vefat eden yakınları için başsağlığı diledi. Vali Pehlivan, öğrenci yurdunda misafir edilen depremzede vatandaşların sağlık, gıda, giyim, eğitim ve diğer tüm ihtiyaçlarına yönelik sunulan hizmetler ile ilgili Yurt Sorumlusu Mustafa Yıldız’dan bilgi aldı.
Ziyarette Pehlivan çiftine Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Gençlik ve Spor Bakanı Danışmanı İbrahim Güder, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veysel Topkaya ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir eşlik etti.
Vali Pehlivan: “Sosyal market ile toplam 2 milyon 443 bin TL yardım yapıldı”
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Toroslar Kaymakamlığı bünyesinde depremzede vatandaşlara hizmet veren sosyal marketi ziyaret ederek, 16 bin 997 depremzede vatandaşa ayni yardım, bin 215 haneye de toplam 2 milyon 443 bin TL nakdi yardım yapıldığını belirtti.
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan ile depremzede vatandaşların gıda, giyim, hijyen malzemeleri gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere valilik tarafından kurdurulan Toroslar Kaymakamlığı bünyesinde hizmet sunan sosyal marketi ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Marketin depremzede vatandaşlara sunduğu hizmetler hakkında Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet’ten bilgi alan Vali Pehlivan, söz konusu marketten 16 bin 997 depremzede vatandaşa ayni yardım, bin 215 haneye de toplam 2 milyon 443 bin TL nakdi yardım yapıldığını açıkladı.  (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir