25 Şubat 2024

Mersin’de 3 DEAŞ şüphelisi tutuklandı

0

MERSİN'DE SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEAŞ'IN KASASININ DA ARALARINDA BULUNDUĞU ÖNE SÜRÜLEN VE YAPILAN OPERASYONLARLA GÖZALTINA ALINAN 3 ŞÜPHELİNİN TUTUKLANDIĞI BİLDİRİLDİ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin'de silahlı terör örgütü DEAŞ'ın kasasının da aralarında bulunduğu öne sürülen ve yapılan operasyonlarla gözaltına alınan 3 şüphelinin tutuklandığı bildirildi.

Mersin’de silahlı terör örgütü DEAŞ’ın kasasının da aralarında bulunduğu öne sürülen ve yapılan operasyonlarla gözaltına alınan 3 şüphelinin tutuklandığı bildirildi.
Edinilen bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ’ın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ile finans kaynaklarının tespit edilmesine yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda, tespit edilen şüpheliler O.A.S.A. ve M.A.S.A. yakalandı. Gözaltına alınan 2 şüphelinin ifadesinin ardından üçüncü zanlı A.S.İ.A. da polisin operasyonuyla yakalandı.
Emniyette işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir