25 Şubat 2024

Minikbüs projesiyle Mersin’deki öğrenciler kent turu yapıyor

0

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ BÜNYESİNDE HİZMET VEREN MERCİ ÖĞRENCİ DANIŞMANLIK MERKEZİ'NİN 'MİNİKBÜS' PROJESİNDE, BİRİNCİ ETAP TAMAMLANDI. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezinin 'Minikbüs' projesinde, birinci etap tamamlandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezinin ‘Minikbüs’ projesinde, birinci etap tamamlandı.
Özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan öğrencilerin gezerek ve görerek, farklı bilgi sahibi olmaları için sürdürülen projenin ilk etabında, 16 okuldan toplam 3 bin 480 öğrenciye ulaşıldı. Sosyal Hizmetler Dairesinin öncülüğünde yürütülen projenin sınırları genişletilerek, ilgili diğer daire başkanlıklarıyla da ortak etkinlikler ve geziler gerçekleştirildi. Öğrenciler program çerçevesinde Tarsus Doğa Parkı, Silifke Gazi Çiftliği, Macit Özcan Spor Kompleksi, Halkkent Engelsiz Yaşam Merkezi ile müze ve sinemaya götürüldü.
“Öğrencilerimiz, Silifke’den Tarsus’a kadar gezilecek yerleri gördü”
Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş. proje hakkında bilgi vererek, “Öğrencilerimize, kentimizin kültürel ve eğitsel mekanlarını ve yerlerini göstererek, eğlenceli bir şekilde gezdirdik. Bundan sonraki geri dönüşlerde hem öğrencilerimizden olsun, hem de velilerimizden olsun bu projenin daha da büyüyerek devam etmesini istedik. Bu yıl da 9 daire başkanlığımızla bir araya gelerek, bu projemizin daha da geniş kitlelere ulaşmasını hedefledik” diye konuştu.
Yeni ismi ‘Minikbüs’ olan projenin 2 aşamadan oluştuğunu kaydeden Karakuş, “1. etabımızda Ekim ve Kasım ayındaki turlarımızı gerçekleştirdik. Bu çerçevede öğrencilerimiz, Silifke’den Tarsus’a kadar gezilecek yerleri gördü. Aynı zamanda hiç sinemayı görmeyen, tiyatroyu görmeyen öğrencilerimizi tiyatro ve sinema ile buluşturduk. 1. etabımızı başarılı bir şekilde bitirdik. 2. etabımızı ise Mart, Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştireceğiz. 2. etabımız için çalışmalara devam ediyoruz” dedi.  (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir