25 Şubat 2024

Mersin’de ‘Un Dağıtımı’ projesi bu yılda başladı

0

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN GEÇEN YIL BAŞLATTIĞI "UN DAĞITIM" PROJESİ BU YIL YENİDEN BAŞLADI. 'HAMURUMUZDA DAYANIŞMA VAR' SLOGANIYLA BAŞLATILAN VE VATANDAŞLARIN TAKDİRİNİ ALAN PROJE ÇERÇEVEDE, BU YIL 13 İLÇEDE YAŞAYAN DAR GELİRLİ 35 BİN AİLEYE ULAŞILACAK. HER AİLEYE 10 KİLOGRAM OLMAK ÜZERE, TOPLAM 350 BİN KİLOGRAM UN DAĞITILACAK. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin'de 13 ilçede yaşayan dar gelirli 35 bin aileye ulaşılması hedeflenen un dağıtım projesi bu yılda başlatıldı.

Mersin’de 13 ilçede yaşayan dar gelirli 35 bin aileye ulaşılması hedeflenen un dağıtım projesi bu yılda başlatıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl uyguladığı“Un Dağıtım” projesi bu yıl yeniden başladı. ‘Hamurumuzda Dayanışma Var’ sloganıyla başlatılan proje çerçevesinde, bu yıl 13 ilçede yaşayan dar gelirli 35 bin aileye ulaşılacağı her aileye 10 kilogram olmak üzere, toplam 350 bin kilogram un dağıtılacağı kaydedildi. Dağıtımlara yoğunlukla, kendi ekmeğini üreten müstakil evlerin kümelendiği dezavantajlı mahalleler ile kırsal bölgelerde yapıldığı ifade edildi.
Belediyede sosyal hizmetler dairesinde sosyolog olarak görev alan Berk Bağ, geçen sene gerçekleştirdikleri un dağıtım projesini bu sene de başlattıklarını belirterek, “Özellikle dezavantajlı mahalleler ve kırsalda ihtiyaç sahibi ve aynı zamanda kendi ekmeğini yapabilecek konumda olan vatandaşlara ulaşıyoruz. Tespit ettiğimiz her bir haneye 10 kilogram un teslim ediyoruz. Vatandaşlarımızın en azından şu dar zamanda bir şekilde kendi ekmeklerini üretmelerini sağlıyoruz” dedi.
Belediyenin bir yoksulluk envanteri oluşturmaya çalıştığını ve güncel verilere sahip olduklarını kaydeden Bağ, “Tespit ettiğimiz haneleri her sene güncelliyoruz ve oralara her türlü yardımlarımızı ve desteğimizi ulaştırıyoruz. Un yardımımız da geçen sene olduğu gibi, her sene devam etmek üzere tasarlandı” diye konuştu.  (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir