Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  VELİLERE BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİ

  Bakanlık tarafından tüm meslek liselerinde yapılması istenilen ‘Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor’ etkinliği, Mersin Sabiha Çiftçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü Özel Eğitim Dalı öğrencileri ve öğretmenleri Ecmel Tütüncü, Yasemin Kurtuluş tarafından düzenledi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin Sabiha Çiftçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferansında düzenlenen ‘Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor’ etkinliği kapsamında ‘Ergen ve İletişim’ tema ile velileri bilgilendirmek adına sunum yapıldı.

  Yapılan sunuma okul müdürü, etkinliğe rehberlik eden öğretmen Ecmel Tütüncü, Yasemin Kurtuluş, veliler ve birçok öğrenci katıldı.

  ‘Ergen ve İletişim’ konulu projede konferansında ‘İletişim Engelleri, Aktif- Etkin Dinlenme, Empati, Sen ve Ben Dili’ slayt gösterileriyle öğrenciler sunumunu gerçekleştirdi. Projede slayt konularını teorik bir şekilde anlatırken ailelerin daha iyi anlaması adına görsel bir şekilde öğrenciler küçük gösteri drama skeçleri yaptı.

  Slayt sunumlarını gerçekleştiren öğrenciler konularla ilgili konferans salondaki velilere soru yönelterek slayt konusunda velilerin konu ile ilgili bilgilerini ölçtü.

   

   “ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK BAŞARILI BİR SONUÇ ÇIKARDILAR”

   

  Proje sunumu ve skeçlerden sonra etkinliğe rehberlik eden öğretmen Ecmel Tütüncü şunları söyledi: “Ergenlik dönemi zor bir dönem, çünkü bedenleri değişiyor, duyguları değişiyor. Çocukluktan yetişkinliğe geçerken ara süreç hem çocukların hayatı hem onlarla ilgilenen büyükleri başta anne babaların hayatında zor bir dönemdir. O yüzden bu konu çok önemli. Biz bu konuda ergen çocuğuyla doğru iletişim kurabilmesi için daha çok veliye ulaşmak istiyoruz. Bizde lisede çalıştığımız her okulda ergen çocuklarla birebir iletişimde olduğumuz için özellikle bu konuyu seçtik. Öğrencilerimiz çok güzel hazırlandılar. Hani biz rehberlik yaptık ama onlarda çok iyi araştırdılar. Çok hevesliydiler kendi hayatlarını kendi yaşantılarını konun merkezinde olması onları daha şevkle çalıştırdı. Çok başarılı bir sonuç çıkardılar. Ve biz daha çok veliye sadece bu okulda değil diğer okullardaki bölgedeki ergen çocuğu olan diğer anne babalara da ulaşmak istiyoruz.”

   

  “ÇOK ÇABA SARF ETTİK”

   

  Proje sunumu gerçekleştiren bir öğrenci ise şu cümleleri kullandı: “Bu proje için çok emek verdik. Çok çaba sarf ettik. Ayrıca gurup olarak zaten hevesliydik. Yalnız şunu belirtmek istiyorum. Bizde önem vermeye çalışıyoruz. Öğretmenizin dediği gibi daha çok veliye ulaşıp farkına vardırmak istiyoruz. Adım adım bugün ‘Ergen ve İletişim’ konusu, yarın başka konularla ilerletmek istiyoruz.”

  EMRAH BİRGÜL

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı