Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  VALİ SU: ‘MERSİN ÇEKİRDEK GENÇ GİRİŞİMCİ MERKEZİ’Nİ İNCELEDİ

  Mersin Valisi Ali İhsan Su, Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı işbirliğinde olan Çiftlikköy Kampüsündeki ‘Mersin Çekirdek Genç Girişimci Merkezi’ni ziyaret etti.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin Valisi Ali İhsan Su, Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya ile beraber ‘Mersin Çekirdek Genç Girişimci Merkezi’ni incelediler.

   

  ‘Mersin Çekirdek Genç Girişimci Merkezi’nde ‘İş arayan değil, işveren gençler yetiştiriyoruz’ sloganıyla yola çıkarak mentörlük desteği, çalışabilecekleri veya kiralayabilecekleri ofis alanı, altyapı hizmetleri ve toplantı salonları sağlayan, onları yatırımcı ağları ile tanıştıran ve işlerini kurmaları, büyütmeleri için destek veren bir yapı oluşturulacak.

   

  Bu merkezlerde eğitim aldıktan sonra genç girişimcilere ayrıca merkezden bağımsız Kalkınma Bakanlığı’nın, Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında yaklaşık 3.500.000 TL bütçe ile destekleniyor.

   

  Erzurum ve Malatya’da içinde desteklenen projeler kapsamında kurulacak ilk merkezi Mersin Üniversitesi’nde hayata geçirilecek.

  Ayrıca Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın destekleriyle gerçekleştirilen projede ileriki zamanlarda girişimcilerin yatırımcılarla bir araya gelmeleri ve fikirlerini, sunmaları konusunda imkan sağlanacak.

  Girişimcilere Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, strateji, yönetim ve networking konularında bilgi sağlamak için kurulacak FoodLab ve MakerLab’da, teknolojik ve doğrulanmış fikirlerini ürüne dönüştürme imkanından yararlanılacak.

  FERHAT ÇELİK

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?