Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Verdi

  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2017-2018 dönemi mezunları için düzenlediği törende öğrencilerini iş hayatına uğurladı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  FERHAT ÇELİK
  Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde yapılan mezuniyet törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Kar, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileler katıldı. 

  11 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen tören; mezun olan öğrencilerin sahnedeki yerlerini almalarının ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Kar yaptığı konuşmasında, “Akademisyen olarak görevimizi yürütürken çalışmalarımızın karşılığını bu pırıl pırıl gözlerde görebilmenin bizler için paha biçilemez olduğunu belirtmek isterim. Değerli veliler, hayatlarınızın en önemli varlıkları olan evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Bu yolculukta her türlü sıkıntılarında yanlarında olmaya gayret ettik. Ve bugün ektiğimiz tohumların meyveleri ile onur duyabilme günü. Hepinizi kutluyorum.” sözlerine yer verdi. 

  Okul birincisi Gamze Kay ise kendisi ve mezun olan arkadaşları adına yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Bugüne kadar bizden beklenen iyi birer evlat ve başarılı birer öğrenci olmamızdı. Bundan sonra tüm bunlara iyi bir vatandaş olmayı eklemek asıl sorumluluğumuz olmak zorundadır. Sorumlu vatandaş olmanın temeli atalarımızın elleriyle oluşturdukları ülkemizin değerlerine sahip çıkmaktan geçer. Teorinin yanında pratiği de eğitim anlayışı olarak benimsemiş olan üniversitemizin her geçen gün bize daha iyi bir eğitim sunma çabasının karşılığını biz de başarılarımızla vatanımıza hizmet ederek vermek istiyoruz.”
  Meslek Yüksekokulu birincisi Gamze Kaya’ya temsili diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, ikincisi Büşra Kılınç’a temsili diplomasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, üçüncüsü Hilal Ölmez’e ise Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Kar verdi. 
  Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Oya Ögenler eşliğinde mesleki yeminlerini okuyan mezunlar, hocalarından temsili diplomalarını aldılar ve keplerini havaya atarak mezuniyeti kutladılar.

  FERHAT ÇELİK

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı