Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  PUTİN VE ERDOĞAN NÜKLEER SANTRAL’İN TEMELİNİ ATACAK

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyaretinin netleşen programına göre, 3 Nisan’da Türkiye-Rusya ÜDİK yedinci toplantısının yapılacağı daha sonra aynı gün Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin temel atma törenini telekonferans yöntemiyle gerçekleşeceği belirtildi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Suriye konulu Üçlü Zirve toplanısının da 4 Nisan’da Ankara’da yapılacağı açıklandı.

   

  Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi’nin (ÜDİK) yedinci toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eşbaşkanlıklarında yapılacak. 

  İlgili bakanların da katılımıyla Ankara’da düzenlenecek ÜDİK toplantısında Türkiye-Rusya ikili ilişkileri tüm yönleriyle kapsamlı şekilde ele alınacağı belirtildi.

  Ayrıca bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında da görüş alışverişinde bulunulacağı, aynı gün Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin resmi temel atma töreninin de Ankara’dan telekonferans yöntemiyle yapılacağı açıklandı.

   

  ÜÇLÜ ZİRVE YAPILACAK

   

  Üçlü Zirvede ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin de katılımıyla, Suriye konusu görüşülecek.

  4 Nisan Çarşamba günü Ankara’da gerçekleşecek zirve sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı arasında bir ikili görüşme gerçekleştirilmesi de bekleniyor.

  Erdoğan ve Ruhani görüşmesinde ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular hakkında da fikir teatisinde bulunulacağı belirtildi.

  HABER MERKEZİ

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı