Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kadınlar 1 Mayıs’ta alanda olacak

  1 Mayıs’ta Cumhuriyet alanında olacaklarını kamuoyuyla paylaşan Mersin Kadın Platformu, “Kadınlar ‘Hayır daha bitmedi, mücadele yeni başlıyor’ şiarı
  ile ‘Hayır’larını 1 Mayıs’a taşıyor” dedi.

  Bu haberin fotoğrafı yok
  Mehmet Doğu

  Mersin Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES)’nda bir araya gelen Kadın Platformu üyeleri bir basın toplantısı düzenledi. Mersin Kadın Platformu, 1 Mayıs’ta ‘Hayır’ gerekçeleri ile etkinliğin gerçekleştirileceği Cumhuriyet Alan’ında olacaklarını duyurdu. Açıklamayı Platform adına Özge Göncü yaptı.

   
  ”8 MART’TA BİR DİZİ ÇALIŞMA YÜRÜTTÜK”
  ”Mersin’de ‘Hayır Diyen Kadınlar’ 8 Mart sürecinden başlayarak bir dizi çalışma yürüttü. 5 Mart’ta Balıkçı Barınağı’nda yapılan ‘Hayır İçin Kadın Şenliği’nde çok farklı etnik veya cinsel kimlik, inanç ve meslek gruplarından kadınlar neden ‘hayır’ dediklerini anlattı” diyerek konuşmasına başlayan Göncü, ”Bu süreçte biz kadınlar, yetkinin eşit paylaşıldığı, eşitlikçi, katılımcı bir demokrasinin tam tersini içerdiği için, yapılma sürecinde de kadınların katılmadığı, tepeden inme bir referandum olduğu için, hiçbir alanda yok sayılmamak, boyunduruk altına alınmamak, kimseyi tepemize çıkarmamak için, kazanımlarımızı korumak için, aynı zamanda, gelecekte kadınların aynı haklar için mücadele etmek zorunda kalmasın , hayatları bizim kadar zor, yolları dar olmasın diye ‘hayrı’ dedik” ifadelerini kullandı.
   
  ”BU SEÇİMİN GEÇERSİZLİĞİNİ ANLATACAĞIZ”
  8 Mart heyecanıyla başlattıkları ‘hayır’ çalışmalarını oylama gününe kadar taşıdıklarını aktaran Göncü, “Mücadelemiz devam edecek. Kadınlar ‘Hayır daha bitmedi, mücadele yeni başlıyor’ şiarı ile ‘hayır’larını 1 Mayıs’a taşıyor. Referandum sonucu geçersizdir” dedi. Ardından Göncü, Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilecek olan 1 Mayıs etkinliğine katılım çağrısında yaparak, ”Biz kadınlar bulunduğumuz her alanda, ‘hayır’ gerekçelerini ve bu seçimin geçersizliğini anlatacağız ve geleceğimize sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı