Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Gülmen ve Özakça’nın tutuklanması korkunun işareti

  Açlık grevindekilere ve Sözcü’ye yapılan operasyonlar tepki toplamaya devam ediyor. Murat Ballı, KHK ile kaybettikleri işlerine geri dönebilmek için açlık grevinde olan Gülmen ile Özakça’nın tutuklanmasını ve Sözcü’ye yapılan operasyonları kınadı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Kanun Hükmünde Kararname ile kaybettikleri işlerine geri dönebilmek için açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın “Ölüm orucu eylemi yapmanız konusunda size ne tür menfaatler sunulmaktadır? Gitar çaldığın bir video paylaşılmış, paylaşanların örgüt üyesi olabileceğini düşündün mü?” diye sorularak tutuklanmasına tepki yağıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Aday Adayı Murat Ballı da yaptığı açıklamada tepki gösterdi.

   

  “Hukuk ve insan hakları tek adamın iki dudağına bakıyor”

  Gülmen ve Özakça’nın yaptıkları açlık grevinin demokratik hakları olduğunu ifade eden Ballı, “Suçlu suçsuz diye bakılmadan, muhalif olan kim varsa işinden edildi. İnsanların demokratik haklarının engellenmesi insan haklarına aykırıdır. Açlık grevinde olan 2 insanın sudan bahanelerle tutuklanması korkunun işaretidir. İnsanların destek vermesinden korktukları için tutuklattılar. Hukuk ve insan hakları tek adamın iki dudağına bakıyor. Böyle ülke yönetilemez” dedi.

   

  “SÖZCÜ GERÇEKLERİ YAZDIĞI İÇİN BASKI ALTINDA”

  Sözcü Gazetesi’nde yönelik operasyonlara da değinen Ballı, “Sözcü uzun yıllardır FETÖ’nün ne kadar tehlikeli olduğunu yazıyordu. Hatta hükümet onlarla çok iyiyken bile bunları yazdığı için tepki topluyordu. Muhalif basına yönelik baskılara bir an önce son verilmelidir. Sözcü gibi gerçekleri yazan basın organlarına yönelik baskılarla kimse bir yere varamaz” şeklinde konuştu.

   

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  AK Parti’yi kuranlar aynı ya
  Sıradaki Haber AK PARTİ BUGÜNKÜ ANLAYIŞIYLA BİR YERE VARAMAZ!