Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  GÖZLÜK ALIRKEN SAĞLIK ÖN PLANDA OLMALI

  Yaz aylarının gelmesiyle canlanan güneş gözlüğü piyasasında, ”gözlük alırken dikkat etmeniz gereken öncelikle sağlığınız olmalı” uyarısı yapıldı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Yaz sıcaklarının gelmesiyle açılan güneş gözlüğü sezonunda yetkililer önemli uyarılarda bulundu. Gözlük alırken görüntüsünü ikinci plana atıp, öncelikli olarak bakılması gereken olgunun sağlık olmasına ve buna yönelik tercih yapılmasının gerektiği vurgulandı.
  Gözlük satış uzmanı Deniz Demir konu ile ilgili açıklamasında; ”Gözlük alırken başlıca dikkat etmemiz gereken husus kesinlikle gözlük camları olmalıdır. Gözünüze en uygun camı seçmeniz göz sağlığınız açısından oldukça önem arz ediyor.  Piyasada sahte ürünler malesef yaygın durumda, ucuz yollu ve sadece görünüm için alınan gözlükler bireylerin bir süre sonra gözlerinden ciddi sorunlar yaşamasına neden olabiliyor. Gözlük alırken önceliğimiz gözlüğün camı ve çerçevesi olmalıdır. Çerçevenin maddesi ve bu doğrultuda etkisi, gözlüğü takarken alerjik bir reaksiyona veya rahatsızlığa neden olmamalıdır. Gelen müşterilerimiz rahatlıktan ve sağlıktan çok, yüze uygunluğunu ön plana koyuyorlar, durum böyle olunca mutlaka sağlık problemleri bir zaman sonra oluşuyor.” şeklinde ifalere yer verdi.

  İdeal bir güneş gözlüğünün öncelikli olarak cam ve çerçeve bakımından önemine vurgu yapan Deniz Demir, ayrıca dereceli ve doktor kontrolünde verilen güneş gözlüklerinin sağlık açısından önemine değinerek; ” Doktor muayene ve tavsiyesiyle alınacak olan güneş gözlüklerinin, bireyin hem sağlık açısından hem de görsel açıdan gözlük alacaklar için en iyisi ve uygunu olacaktır.” şeklinde ifadelerde bulundu. Piyasada legal şekilde her bütçeye göre güneş gözlüklerinin bulunduğunu belirten Deniz Demir, bireylerin sahte gözlükleri kullanmamaları gerektiğini önemle vurguladı.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yeminli Mali Müşavir ve MTSO Yüksek
  Sıradaki Haber ‘KIZACAKSANIZ SİYASİ İKTİDARA KIZIN!’