Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  BECERİKSİZLİK

  CHP’li vatandaş CHP Genel Başkanı başta olmak üzere Mersin dahil tüm il ve ilçe örgütlerinin tamamının istifa etmesini istedi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra 4’üncü seçimine giren Kemal Kılıçdaroğlu, bu seçimde en düşük oy oranını aldı. Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP, 2011’de yüzde 25,98, 7 Haziran 2015’te yüzde 24,95 ve 1 Kasım 2015’te yüzde 25,32 oy aldı. Son seçimdeki oy oranı ise yüzde 22,69’da kaldı.

  CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra 4’üncü seçimine giren Kemal Kılıçdaroğlu, bu seçimde en düşük oy oranını aldı. 
  CHP liderinin istifa edip etmeyeceği merak edilen soruların başında geliyor. CHP’ye oy veren vatandaş artık koltuğun değişmesi gerektiğini düşünüyor ve parti içinde  köklü bir değişimin olmasını istiyor. CHP içinde Kılıçdaroğlu’nun liderliği de sorgulanmaya başlanmış durumda.
   
   CHP’ye oy veren vatandaş şunları söyledi:
   
  “CHP önümüzdeki süreci iyi değerlendirmeli geçmişten dersler çıkarmalı ve başta lideri olmak üzere radikal değişikliklere gitmelidir. Özellikle Anadolu İnsanındaki CHP imajı bir an  önce düzeltilmelidir.
  Parti teşkilatları, Mersin başta olmak üzere İl ve ilçe teşkilatları istifa edip, yeniden yapılandırılarak halkla daha aktif bir ilişki içinde bulunulmalı. Yaygın-yerel basınla daha sıkı bir etkileşim kurulmalıdır. CHP önümüzdeki süreçte özellikle bu konular üzerinde durup çalışmalar yapmadığı  takdirde seçim kaybetmeye  devam  edecektir. Bir an önce vatandaşın sesine kulak vererek kendi içerisinde köklü ve halkçı bir şekilde revizyona gitmelidir. Bunu yaparken  de Muharrem İnce’nin partiden fazla oy alarak yüzde 30’ların üstüne çıktığı gerçeğini görmelidir.”
   

  FERHAT ÇELİK

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası-MTSO-
  Sıradaki Haber ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?!